MČR dálkové plavání – Račice

O víkendu 16.-17. 7. se konalo v Račicích Mistrovství ČR na 5 km, 20 km a štafet.

Na mistrovské trati 5 km se sešla slušná konkurence a podle toho se i bojovalo. I naši plavci Jiří Beneš, Karel Gobernac, Petr Matěna a Kateřina Hromadníková se statečně drželi a ve svých kategoriích vystoupali na nejvyšší stupínek. Na konci závodního dne přišla na řadu štafeta, která si ve složení Jana Řezníčková, Kateřina Hromadníková, Karel Gobernac a Petr Matěna doplavala v kategorii do 240 let pro 2. místo.

 

 

V neděli jsme na mistrovské dvacítce měli pouze 2 statečné – Aleše a Terku. Na 1. místě ve své masters kategorii se umístil Aleš Rucký. Tereza Víchová pak zvládla doplavat dvacítku na 9. místě v mladších dorostenkách.

 

 

Kromě mistrovských tratí se v Račicích plavali také závody na 1 km, 3 km a 10 km. V závodě na 1 km se na 2. místě umístila Tereza Víchová a na 3. místě Kateřina Hromadníková. Na 3 km se umístila Kateřina Hromadníková na 6. místě a Jiří Juška na 11. místě. Na desetikilometrové trati si pak doplaval Karel Gobernac pro 8. místo, Petr Matěna pro 9. místo a Jana Řezníčková pro 13. místo. Všem plavcům SCPAP děkujeme za skvělou reprezentaci.

 

Přejít nahoru