Výběr

Skupina patří do společné sekce pod označením VÝBĚR.  Je složena převážně z plavců, kteří se účastní mistrovských soutěží. Trenéry skupiny jsou Martin Kratochvíl a Pavla Miřejovská.

Archiv rubriky: Výběr + SG
Rozpis tréninků: Výběr B


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mgr. Martin KRATOCHVÍL *1990
trenér plavání II. třídy

sportovní a profesní kariéra:
2006–2010 Sportovní gymnázium Pardubice
2010–2015 Univerzita Hradec Králové (aprobace: český jazyk a literatura, základy společenských věd, psychologie)
2015–2018 učitel na střední škole
od roku 2014 člen komise pro sport RmP
od roku 2015 člen správní rady PAP

  • od roku 2008 působí jako rozhodčí ledního hokeje v soutěžích ČSLH
  • 2014–2022 trenér SCM II Východní Čechy
  • 2016–2020 člen realizačního týmu Reprezentačního družstva juniorů ČR
  • 2020–2022 člen realizačního týmu Reprezentačního družstva seniorů ČR

Členové tréninkové skupiny:

Balcar Aleš (2003)

  • odchovanec SC PAP
  • student SPŠE Pardubice
  • hlavní disciplíny: 50, 100, 200 motýlek
  • přezdívka: Balík

Čejka Jan (2001)

  • odchovanec SC PAP
  • absolvent Gymnázia Pardubice
  • student Univerzity Pardubice
  • juniorský mistr světa na 50 znak (Budapešť 2019)
  • juniorský mistr Evropy na 200 znak (Kazaň 2019)
  • medailista MEJ na 100 znak (Kazaň 2019)
  • medailista EYOF na 100 znak (Györ 2017)
  • člen seniorské reprezentace ČR
  • člen Centra sportu Ministerstva vnitra OLYMP (profesionální plavec)
  • aktuální držitel českých seniorských rekordů na 50, 100, 200 znak
  • aktuální držitel českých juniorských rekordů na 50, 100, 200 znak
  • český seniorský rekordman na 4×100 polohově muži a 4×100 polohově mix
  • LOH 2020 v Tokiu – 18. místo na 200 znak, 30. místo na 100 znak
  • finalista MS25 v Abú Dhabí (2021) – 5. místo na 200 znak, 12. místo na 50 znak, 18. místo na 100 znak
  • semifinalista ME50 v Budapešti (2021) – 9. místo na 100 znak, 9. místo na 200 znak
  • semifinalista MS50 v Budapešti (2022) – 14. místo na 200 znak
  • účastník ME25 v Glasgow (2019)
  • účastník MSJ v Budapešti (2019)
  • dvojnásobný účastník MEJ (Kazaň 2019, Helsinki 2018)
  • několikanásobný mistr ČR v seniorských i juniorských kategoriích
  • mistr MČR družstev (2022)
  • vicemistr MČR družstev (2020)
  • hlavní disciplíny: 50, 100, 200 znak
  • přezdívka: Čejky

Drahorád Pavel (2004)

  • odchovanec Sportstylu Hradec Králové a PK Pardubice
  • student Gymnázia Boženy Němcové v Hradci Králové
  • člen SCM II Východní Čechy
  • několikanásobný medailista MČR juniorů
  • mistr MČR družstev (2022)
  • hlavní disciplíny: 200 a 400 kraul
  • přezdívka: Pája, Dráha

Fišerová Markéta (2005)

  • odchovankyně Ústecké akademie plaveckých sportů
  • studentka Střední školy cestovního ruchu
  • členka juniorské reprezentace ČR
  • medailistka MČR seniorů
  • medailistka MČR juniorů
  • několikanásobná medailistka MČR v žákovských kategoriích
  • hlavní disciplíny: 50, 100, 200 prsa
  • přezdívka: Makina, Maky, Marky, Fišerka

Gracík Daniel (2004)

  • odchovanec Sportstylu Hradec Králové
  • student Sportovního gymnázia Pardubice
  • juniorský mistr Evropy na 100 motýlek (Otopeni 2022)
  • medailista MEJ 2022 v Otopeni (2. místo na 50 motýlek)
  • medailista MEJ 2021 v Římě (3. místo na 50 motýlek)
  • člen juniorské reprezentace ČR
  • člen Centra sportu Ministerstva vnitra OLYMP (profesionální plavec)
  • aktuální držitel českého juniorského rekordu na 50 a 100 metrů motýlek
  • český seniorský rekordman na 4×100 polohově muži
  • český juniorský rekordman na 4×100 polohově junioři a 4×100 polohově mix
  • seniorský mistr ČR
  • několikanásobný mistr ČR v kategorii juniorů
  • mistr MČR družstev (2022)
  • vicemistr MČR družstev (2020)
  • hlavní disciplíny: 50 a 100 motýlek, 50 a 100 znak
  • přezdívka: Gráca, Grejsí

Havlena Maxim (2004)

  • odchovanec Sportstylu Hradec Králové
  • student Sportovního gymnázia Pardubice
  • člen SCM II Východní Čechy
  • finalista MČR seniorů
  • finalista MČR juniorů
  • několikanásobný medailista MČR v žákovských kategoriích
  • mistr MČR družstev (2022)
  • vicemistr MČR družstev (2020)
  • hlavní disciplíny: 200, 400 polohový závod, 200 motýlek
  • přezdívka: Maxík

Hlavatá Eliška (2007)

  • odchovankyně pardubického plavání
  • studentka Gymnázia Pardubice
  • členka SCM II Východní Čechy
  • medailistka MČR juniorů
  • hlavní disciplíny: 50, 100, 200 prsa
  • přezdívka: Eli

Chalupník Jiří (2004)

  • odchovanec Sportstylu Hradec Králové
  • student Biskupského gymnázia Hradec Králové
  • člen Centra sportu Ministerstva vnitra OLYMP (smluvní sportovec)
  • člen SCM II Východní Čechy
  • finalista MČR seniorů
  • medailista MČR juniorů
  • mistr MČR družstev (2022)
  • vicemistr MČR družstev (2020)
  • český rekordman na 4×100 polohově junioři
  • hlavní disciplíny: 50, 100, 200 prsa, 400 volný způsob
  • přezdívka: Jířa

Jandíková Natálie (2005)

  • odchovankyně Sportsteamu Litomyšl
  • studentka Sportovního gymnázia Pardubice
  • finalistka MEJ 2022 v Otopeni (4. místo na 100 prsa)
  • semifinalistka MEJ 2022 v Otopeni (12. místo na 50 prsa, 16. místo na 200 prsa)
  • účastnice MEJ 2021 v Římě (17. místo na 50 prsa)
  • členka juniorské reprezentace ČR
  • členka Centra sportu Ministerstva vnitra OLYMP (smluvní sportovec)
  • několikanásobná mistryně MČR seniorů
  • několikanásobná mistryně MČR juniorů
  • česká seniorská a juniorská rekordmanka na 4×100 polohově mix
  • hlavní disciplíny: 50, 100, 200 prsa
  • přezdívka: Naty

Mikula Vilém (2006)

  • odchovanec pardubického plavání
  • student Gymnázia Pardubice
  • člen juniorské reprezentace ČR
  • juniorský mistr ČR
  • několikanásobný medailista MČR juniorů
  • český juniorský rekordman na 4×100 polohově junioři
  • mistr MČR družstev (2022)
  • hlavní disciplíny: 50, 100, 200 znak, 100 motýlek, 200 polohově, 200 kraul
  • přezdívka: Mikeš

Moc Albert (2004)

  • odchovanec PK Nisa Liberec
  • student Gymnázia Pardubice
  • člen juniorské reprezentace ČR
  • člen Centra sportu Ministerstva vnitra OLYMP (smluvní sportovec)
  • seniorský mistr ČR
  • český seniorský rekordman na 4×100 polohově muži a na 4×100 polohově mix
  • český juniorský rekordman na 4×100 polohově junioři a 4×100 polohově mix
  • mnohonásobný medailista MČR juniorů
  • mistr MČR družstev (2022)
  • hlavní disciplíny: 50, 100, 200 motýlek
  • přezdívka: Albi

Laňková Kateřina (2003)

  • odchovankyně PK Příbram
  • studentka Gymnázia Pardubice
  • členka české plavecké reprezentace U21
  • členka Centra sportu Ministerstva vnitra OLYMP (smluvní sportovec)
  • aktuální držitelka českého juniorského rekordu na 200 prsa
  • účastnice MSJ 2019 v Budapešti (19. místo na 200 prsa)
  • účastnice MEJ 2019 v Kazani (15. místo na 200 prsa)
  • účastnice EYOF 2017 v Györu (6. místo na 200 prsa)
  • několikanásobná mistryně ČR v kategorii dorostenek
  • několikanásobná medailistka MČR seniorů
  • vicemistryně MČR družstev (2019)
  • hlavní disciplíny: 100, 200 prsa, 100 motýlek, 200 polohový závod
  • přezdívka: Laňka

Peružková Nela (2006)

  • odchovankyně Zéva Hradec Králové
  • studentka Základní školy Opatovice nad Labem
  • hlavní disciplíny: 100 a 200 prsa, 100 a 200 motýlek
  • přezdívka: Nelča

Šimánová Klára (2000)

  • odchovankyně Lokomotivy Trutnov
  • absolventka Obchodní akademie Pardubice
  • studentka Univerzity Pardubice
  • účastnice MSJ 2017 v Indianapolis
  • účastnice MEJ 2017 v Netanya
  • aktuální držitelka českého juniorského rekordu na 200 motýlek
  • emeritní juniorská reprezentantka ČR
  • česká seniorská rekordmanka na 4×100 polohově mix
  • několikanásobná mistryně ČR v kategorii dorostenek
  • několikanásobná medailistka MČR seniorů
  • vicemistryně MČR družstev (2019)
  • hlavní disciplíny: 50, 100, 200 znak
  • přezdívka: Klárys

Teplý Jan (2003)

  • odchovanec SC PAP
  • absolvent SPŠE Pardubice
  • člen SCM I
  • člen Centra sportu Ministerstva vnitra OLYMP (smluvní sportovec)
  • finalista MČR seniorů
  • několikanásobný medailista MČR juniorů
  • mistr MČR družstev (2022)
  • vicemistr MČR družstev (2020)
  • hlavní disciplíny: 50, 100, 200 prsa, 200 a 400 polohový závod
  • přezdívka: Teplák