ME Masters – Řím 2022 – Láďa Hámorský veze stříbro

Tuto neděli skončilo několikatýdenní ME v Římě ve vodních sportech. V první polovině srpna odstartovala část Elite – v bazénovém plavání, v dálkovém plavání, vodním pólu, synchronizovaném plavání a ve skocích do vody. V této elitní části byl mezi českou reprezentací i člen SCPAP – Jan Čejka.

V druhé polovině srpna se na stejných místech začala konat ME v kategoriích Masters. Tedy pro závodníky od 25 let – soutěžících v pětiletých skupinách. Na rozdíl od části Elite, zde závodníci soutěží jako příslušníci klubů. Tedy i štafety jsou skládány na základě klubové příslušnosti.

Silnou výpravu vypravil SCPAP v dálkovém plavání, kde se ve vodě představilo hned 5 plavců. Tři muži a dvě ženy se představili na trati 3000 metrů a nejlepších výsledků ve svých kategoriích dosáhli Petr Matěna (42:20,2) a Kačka Hromadníková (45:25,1), když skončili shodně na desátých místech.

Poslední do Říma odcestovala dvojice bazénových plavců Láďa Hámorský a Honza Kupka. A právě Láďa Hámorský ukončil čekání SCPAP na další medaili z evropského mistrovství Masters (poslední medailí bylo zlato Jany Klusáčkové z Londýna 2016).

Láďa Hámorský na trati 400PZ obsadil druhé místo časem 5:51,52.

Na trati 200PZ pak Láďa obsadil šesté místo.

Honza obsadil na 200P čtvrté místo a na 100P šesté místo.

 

Přejít nahoru