Dálkoplavecký víkend na Seči

O víkendu 18.-19.6.2022 se na Sečské přehradě sešli příznivci dálkového plavání. V sobotu se plavalo nejen Mistrovství ČR na 10km v kategoriích muži, ženy, kadeti, kadetky, ale i masters, ale i 3km trať v rámci Českého poháru dálkového plavání. Na mistrovské trati 10km se sešla hodně slušná konkurence a podle toho se i bojovalo. I naši plavci Jana Řezníčková, Tereza Víchová, Kateřina Hromadníková a Petr Matěna se statečně drželi a ve svých kategoriích vystoupali i na „bednu“.  Na 3km trati za naše barvy nastoupili legendy pardubického plavání Jiří Juška, Karel Gobernac, Pavel Čejka, Josef Jurica, Dan Čaban i mladý Jan Pecina. Všichni předvedli skvělý výkon a patří jim uznání. Počasí bylo v sobotu i v neděli velmi příznivé a v neděli se přidal i vítr, který trochu ztížil plavcům podmínky na tratích 5km a 1km. Zde opět nastoupilo mnoho plavců SCPAP a tak se nám námi pořádané závody vyplatili do celkového pořadí Českého poháru.

 

 

Posledním závodem byla retro plavba kolem ostrova do úžiny, kde nešlo o body do ČP, ale spíše o příjemné vzpomínání na staré časy, kdy se plavalo opravdu do dálky a ne jako nyní na 1km okruhu.

Děkuji všem rozhodčím, organizátorům a sponzorům – Městu Pardubice, Městu Seč a firmě geoobchod za podporu a skvěle odvedenou práci.

Přejít nahoru