Zimní mistrovství ČR v dálkovém plavání Praha

V neděli 2.4.2023 se v Praze Podolí konalo Zimní mistrovství ČR v dálkovém plavání pro rok 2023. Plavalo se tradičně na tratích 3 km (mladší žactvo) a 5 km (starší kategorie). Podmínkou pro start bylo splnění kvalifikačního závodu a plavci byli řazeni do rozplaveb dle ročníku narození, ale také podle výsledků z minulé sezóny. Hájit naše barvy se vydala jediná plavkyně SCPAP Gábina Dvořáčková. Gabča pětikilometrovou trať zvládla za 1:25:58,3 a bere tak osmé místo v kategorii kadetek ročníku narození 2008.

Za zmínku určitě také stojí velmi kvalitní výkon Lenky Štěrbové, která aktuálně dálkové plavání hostuje v Bohemians Praha. Eňa tradičně patřila k nejlepším a povedlo se jí v čase 59:35,0 závod na 5 km v kategorii žen vyhrát. Tím splnila první kvalifikační podmínku na nadcházející Mistrovství světa! Gratulujeme.

Za výkony „tělo na tělo“ (úvodní rozplavby byly po čtyřech závodnicích na dráze současně) a reprezentaci děvčatům děkujeme. Do letní sezóny a další přípravy nejen jim přejeme hodně sil a úspěchů.

Přejít nahoru