S limitem v kapse

Velká cena Liberce, po roce bez přívlastku Českého poháru, měla přesto jedno splněné očekávání – Natálie Jandíková konečně splnila limit na MEJ a MSJ a to hned na dvě disciplíny – 50 m prsa za 32,34 a 100 m prsa za 1:09,98!!! 
Výborně si vedlo i zbylých 15 našich plavců, kteří se střídavými úspěchy útočili na stupně vítězů nebo si i nadále posouvali své nejlepší časy, které by je opravňovali ke kvalifikaci na domácí vrchol, kterým je český šampionát na přelomu června a července v Praze na podolském bazénu.
Pro umístění do osmého místa si doplavali:
(2005 – a starší)
Balcar Aleš 
400 VZ  4:52,31   8.
Čabanová Tereza 
50 M       29,41   1.   finále open       29,55   3.   50 VZ     27,48      1.    100 P     1:21,80   7.

Drahorád Pavel 
400 PZ  4:59,66   6.   finále open    4:55,76   5.    50 VZ      25,43     3.   200 VZ  2:01,02   5.
400 VZ  4:21,94  4.         100 VZ       55,22   4.   finále open  54,71   4.  100 M       59,75    2.
Čejková Tereza 
400 PZ  5:45,81   6.   finále 05-       5:48,43   6.  100 Z     1:14,51    7.
Ferrara Ida 
100 Z    1:11,76   4.    finále open    1:12,25   5.    50 Z        33,43    5.
Fišerová Markéta 
50 M      29,99   3.   finále open         29,87   7.    50 VZ       29,07     8.   200 VZ   2:21,57   4.  100 P  1:13,62    2.
50 VZ    33,10   2.
Havlena Maxim 
400 PZ  4:58,49   5.    finále open  4:56,46   5.      200 M      2:17,79   2.    100 Z     1:04,86   4.  finále  1:04,94    6.
50 Z       30,73   8.         200 PZ    2:19,77   3.      200 Z       2:22,82    5.
Jandíková Natálie
200 P   2:32,85   1.    100 P       1:09,98   1.       50 P       32,34    1.
Pátková Anna
50 VZ    29,05    7.    100 Z       1:13,56   6.       50 Z       33,85    6.
Teplá Karolína
100 Z   1:11,40   3.    finále open  1:13,66   8.   50 Z       32,42    2.
Zákravský Filip
50 VZ     25,98   8.    100 Z     1:05,09   5.   finále open 1:05,79    8.200 VZ  2:07,25  8.    50 Z      30,28    7.
400 VZ   4:34,78   6.
(2006 – 2008)
Brandýská Aneta
200 P   2:54,47   6.
Dvorská Veronika
400 PZ 5:35,96   7.   finále 06-08  5:40,36  .      200 P        2:52,72  4.      100 P   1:20,19    3.
Hlavatá Eliška
50 M      30,09   5.   finále open      29,92   8.     50 VZ         28,25  5.     100 P   1:18,54    2.
200 P    2:50,28   2.           100 VZ 1:03,05  8.     50 P             34,81  1.
Vyhlídal Filip
50 M      27,90   7.   50 Z   30,68    6.

Zítra odjíždí jedna skupina plavců na soustředění do slovinské Radovljice, druhá skupina odlétá za další přípravou do Bulharska. Nejbližšími závody bude krajský přebor 10ti – 11ti letého žactva v Chrudimi (28. 5.), pak 3. kolo Českého poháru v Praze první červnový víkend. Ve stejný termín se koná i krajský přebor 12ti letých a starších v České Třebové.