Ocenění nejlepších plavců ČSPS za rok 2021

Včera proběhlo v Praze na Smíchově Vyhlášení nejlepších plavců ČSPS za rok 2021 🏊‍♂️🇨🇿
Mezi oceněnými plavci logicky nechyběli ani členové našeho klubu – Jan Čejka, Daniel Gracík, Albert Moc a Lenka Štěrbová (hostující v dálkovém plavání za Bohemians Praha) 💦
Honza Čejka obsadil 3. místo🥉v kategorii nejlepších bazénových plavců, když vítězem nemohl být nikdo jiný než loňská evropská mistryně na 200 kraul a olympijská finalistka Bára Seemanová z pražského Motorletu a stříbrná potom Kristýna Horská ze Slávie Plzeň, jež plavala v Tokiu semifinále na 200 polohový závod 🇯🇵Honza v uplynulém roce kromě 5. místa na Mistrovství světa v Abú Dhabí vybojoval také 2x 9. místo na ME v Budapešti a 18. místo na Olympijských hrách. Pravidelně pak přepisoval národní rekordy ve všech znakových disciplínách 👍
Mezi juniory byl oceněn na 3. místě🥉Dan Gracík, který se bohužel nemohl slavnostního předání zúčastnit. Dan v loňském roce zazářil především v motýlkářském sprintu, kde jednak získal bronzovou medaili na červencovém Mistrovství Evropy juniorů v Římě a zároveň 2x přepsal juniorské národní maximum, nejprve v dubnu v polském Lublinu, následně pak také na LMČR dospělých v Ústí nad Labem 💪  V kategorii juniorů získal první místo Jakub Bursa z SPK Slavia Liberec, který skončil na juniorském evropském šampionátu stříbrný na 400 polohově. Druhé místo obsadil novojíčínský David Koutný, jenž v Římě vybojoval pro české plavání juniorský bronz v závodě na 400 metrů volným způsobem.
Lenka Štěrbová byla oceněna v kategorii dálkového plavání a Albert Moc byl vyhlášen jako nejlepší junior v soutěži Českého poháru za rok 2021.
Slavnostního galavečeru se z našeho klubu zúčastnili Jan Čejka, Pavlína Čejková, Albert Moc, Lenka Štěrbová a Michal Štěrba. Všem děkujeme za reprezentaci našeho klubu 👍
Přejít nahoru