Jana Klusáčková vstoupila do Síně slávy pardubického sportu

Ve středu 26. ledna 2022 proběhlo v Kulturním domě Hronovická vyhlášení tradiční ankety Nejúspěšnější sportovec Pardubicka za rok 2021💃🕺
V letošním roce opět nechyběli mezi oceněnými sportovci členové našeho klubu. Za veleúspěšnou loňskou sportovní sezónou zůstává v českých, evropských i světových tabulkách nesmazatelně vyrytý i rukopis pardubického plavání 🏊
V seznamu oceněných byli tentokrát dokonce čtyři zástupci našeho klubu – v kategorii dospělých byl dekorován olympijský účastník a finalista MS Jan Čejka, který se stal i celkovým vítězem ankety 🏆 Mezi juniory byl vyhlášen Daniel Gracík, jenž na MEJ v Římě vyplaval bronzovou medaili na 50 motýlek🥉A stejně jako jeho oddílový kolega i on obsadil absolutorium ankety ve své kategorii 🏆
Do Síně slávy pardubického sportu byla letos uvedena dlouholetá česká reprezentantka a rekordmanka Jana Klusáčková, jež startovala na dvou olympiádách (2008 Peking, 2004 Atény) a která na Světové univerziádě v roce 2005 v tureckém Izmiru vybojovala 3. místo na 100 kraul 🥉 V současné době předává Jana své zkušenosti jak našim klubovým trenérům z pozice metodika, tak našim mladým plavcům ve sportovním středisku, kde působí jako trenérka ročníku 2009 a 2010.
Oceněn byl za výkony svých svěřenců také trenér Martin Kratochvíl, který v loňském roce dovedl ke startům na mezinárodní scéně Jana Čejku, Daniela Gracíka či Natálii Jandíkovou 🏊🇨🇿
„Jsem rád, že jsme se oproti loňskému ročníku mohli opět sejít v Kulturním domě Hronovická a sdílet tento večer s širším okruhem lidí než jen s oceněnými sportovci. Nejen v našem městě ale po celém regionu máme stále koho oceňovat, těch skvělých výkonů, které si titul Nejúspěšnější sportovec Pardubicka zaslouží, je opravdu hodně. Věřím, že každý ročník této ankety je pro všechny sportovce další motivací, jak své výkony ještě zlepšovat,“ podotýká k slavnostnímu vyhlášení primátor Pardubic Martin Charvát.
„V rámci letošního ročníku jsme měli tu čest rozšířit Síň slávy o další dvě úžasné sportovní osobnosti. Tou první je bývalá vynikající plavkyně Jana Klusáčková, která má na svém kontě řadu výtečných plaveckých výkonů, z nichž řada se zapsala do knihy českých rekordů. Své úspěchy však často slavila i za hranicemi České republiky, zejména díky účastem na mistrovstvích světa, ale i olympijských hrách. Dnes se navíc věnuje trénování mladých plavkyň a plavců. Druhou osobností, která doplní řady Síně slávy, je Luboš Kubík, bývalý vynikající fotbalový reprezentant z našeho regionu. Řada z nás má ještě v živé paměti tažení národního týmu v Anglii až ke stříbrné medaili, ale i účast na světovém šampionátu v Itálii. Stal se také nejlepším obráncem americké MSL a je stále velkým podporovatelem pardubického klubu. Těším se, až tato dvě jména brzy společně odkryjeme také v Chodníku slávy před Enteria arenou,“ dodává náměstek primátora zodpovědný za oblast sportu Jakub Rychtecký.
Večerem nás tradičně provázel skvělý Radek Šilhan 🎙
Za ocenění našich klubových úspěchů děkujeme všem sponzorům ankety. Velké poděkování potom patří především statutárnímu městu Pardubice, které nás finančně podporuje. Děkujeme také našemu domovskému Aquacentru Pardubice za skvělé zázemí a tréninkové podmínky, bez kterých bychom se neobešli👍
Děkujeme i všem fanouškům našeho klubu za podporu a hlasy v anketě 🤩 Věříme, že Vám budou výsledky pardubického plavání dělat radost i v dalších letech.
📸 zdroj fotografií statutární město Pardubice
Přejít nahoru