S grácií do semifinále

Pardubice 28. 1. 2023

Poslední lednovou sobotu se v krátkém bazéně v Pardubicích uskutečnilo krajské kolo Mistrovství ČR družstev, společné pro Pardubický a Královéhradecký kraj, kde startovalo celkem 9 družstev mužů a 9 družstev žen. Vítězství si v obou případech připsala „A“ družstva našeho klubu. Zároveň tím skončilo 1.kolo této soutěže, ve kterém startovalo 81 družstev mužů a 88 družstev žen ze 14 krajů České republiky. Nejlepších 32 pak postoupilo do semifinále MČR družstev, které se uskuteční 25. – 26. února v Ústí nad Labem (Čechy) a ve Zlíně (Morava). O pořadí družstev rozhodovaly vyplavané body podle tabulek FINA.

„A“ družstvo mužů startovalo ve složení Čejka, Drahorád p., Mikula, Moc, Novotný, Petrů a Zemánek. Získalo 16 374 bodů, což v celkovém hodnocení znamenalo 3. místo a postup do semifinále. Nejvíce bodů vyplaval Honza Čejka (3 078,25) před Albertem Mocem (2 725) a Adamem Petrů (2 413). Nejsilnější disciplínou byla 400 VZ v podání dua Čejka – Drahorád.

„B“ družstvo mužů startovalo ve složení Drahorád J., Gracík, Havlena, Chalupník, Prokop, Ryšávka, Štulík, Teplý a Vyhlídal se ziskem 15 222 bodů. V kraji obsadilo 2. místo a do semifinále postoupilo ze 12. místa. Nejvíce bodů vybojoval Dan Gracík (2 977,25) před Jáchymem Ryšávkou (2 284,25) a Jirkou Chalupníkem (2 153).

„C“ družstvo mužů plavalo ve složení Cejnar, Klusáček, Hladík, Odvárka, Pecina J., Pecina P., Procházka, Svoboda, Šprinc, Válek a Vysoudil. Věkový průměr tohoto družstva byl 14,7 let, kde obsadilo 6. místo, v celkovém pořadí pak 48. místo se ziskem 10 234 bodů. Nejvíce bodů posbíral Martin Svoboda (1 471,25), před Tomášem Válkem (1 349,25) a Markem Cejnarem (1 135,75).

„D“ družstvo mužů bylo nejmladším družstvem v kraji s věkovým průměrem 12,8 let a plavalo ve složení Al-Robai, Flaška, Havelka, Králík, trenér Knotek, Němec R., Vladyka a Ždímal. Vyplavalo 5 122 bodů, v kraji 9. místo, celkově 78. místo. Nejlepší byl Sami Al-Robai (1 208,5) před Petrem Havelkou (931,5) a Richardem Němcem (857,5).

„MASTERS“ družstvo mužů bylo bezpečně nejstarším družstvem ze všech jedenaosmdesáti družstev z celé soutěže – věkový průměr 57,7 let!! Se ziskem 6 748 bodů v kraji osmé, celkově 74. místo plavalo ve složení Bulant, Čejka P., Dastlík, Gobernac, Hámorský, Juška, Kupka, Němec V. a předseda klubu Rucký. Nejvíce bodů získal Láďa Hámorský (1 316,75) před Karlem Gobernacem (1 123,75) a Honzou Kupkou (913,5).

„A“ družstvo žen startovalo bez Natky Jandíkové (nemoc) a Markéty Fišerové (školní kurz), ale s navrátivší se Adélou Vavřinovou. Se ziskem 16 578 bodů postoupilo z druhého místa do semifinále ve složení Bartošová, Crhová, Dvořáková, Hlavová, Chalupová, Štěrbová, Vavřinová a Vojtalová. Nejsilnější disciplínou, stejně jako u mužů, 400 VZ dvojice Štěrbová – Chalupová. Nejvíce bodů vybojovala Áďa Vavřinová (3 071,75) před Áďou Chalupovou (2 892,75) a Danielou Crhovou (2 633,75).

„B“ družstvo žen vyplavalo celkem 13 834 bodů, v kraji skončilo na 3. místě a 20. místo celkově stačilo k postupu do semifinále. Plavalo ve složení Adamíková, Brandýská, Čabanová, Dvorská, Horáková, Pátková, Peružková, Rejmanová a Teplá. Nejvíce bodů získala Veronika Dvorská (2 273,25), před Bárou Adamíkovou (2 197) a Anetou Brandýskou (1 961).

„C“ družstvo žen startovalo ve složení Bártová, Hromadníková, Mareda, Morávková, Musilová, Pecinová, Víchová a Voldánová, získalo 9 788 bodů, v kraji skončilo na sedmém místě, celkově na 57. místě. Nejpilnější byla Sabina Bártová (1 921,25) před Natkou Morávkovou (1 593,25) a Jasmínou Maredou (1 384).

„D“ družstvo žen s nejmenším věkovým průměrem 13,7 let plavalo ve složení Dvořáčková, Ferenčíková, Kabeláčová, Pešková, Říhová a Šverclová, získalo 6 667 bodů, v kraji deváté, celkově 84. místo. Nejlepší byla Bára Kabeláčová (1 366) před Amálií Peškovou (1 319) a Gábinou Dvořáčkovou (1 295).