Utajený úspěch Renaty Novákové

Nejen úspěchy v bazénovém a dálkovém plavání se může pochlubit náš klub. Úspěchy sklízí i akvabely, těm jsou věnovány samostatné klubové webové stránky (www.synchro-pce.cz), ale jeden sport úplně opomíjíme – zimní plavání!
Český pohár v zimním plavání probíhá zpravidla od října do března až dubna. Letošní začala 3. října loňského roku, kde se začíná tradiční „koupelí“ v Punkevní říčce v Macoše a skončila 2. dubna v Nové Pace. V letošním roce se ji zúčastnilo 986 plavců ze 146 oddílů, kteří soutěžili ve 22  soutěžích. Boduje se v kategorii jednotlivců a v soutěži družstev. V letošním ročníku v soutěži družstev zvítězilo družstvo I. plaveckého klubu otužilců Praha (startovalo za ně celkem 219 plavců, mezi nimi i hostující Lenka Štěrbová 🙂 ) před Fidesem Brno (62 plavců) a Českou otužileckou unií (46 plavců).  Náš klub obsadil výborné 12. místo, na kterém se podílelo celkem 7 plavců :-)) V celkovém hodnocení jednotlivců pak v absolutním pořadí žen zvítězila naše pardubická Renata NOVÁKOVÁ se ziskem 4 514 bodů (hodnoceno 10 nejlepších bodových výkonů, jinak 4 976 bodů), před Pavlínou Procházkovou (I. PKO) 4 347 bodů a Magdou Okurkovou (FIDES) 4 321 bodů. Renata vyhrála i soutěž ve věkové kategorii 20 – 29 let, Jana Řezníčková v kategorii 40 – 49 let skončila 4. se ziskem 3 271 bodů.