Mistrovství ČR open – sobota 1-1-0

V sobotu pokračovalo třetím dnem Mistrovství ČR open sprintem na 50 m motýlek.. Opět se jako první dostala do vody Terka Čabanová, a i když zaostala za svým osobním rekordem ji čas 29,91 stačil k postupu do semifinále ze 16. místa 🙂 . V kategorii mužů na konci dopoledního pořadu si semifinále zaplave Albert Moc (10. – 25,66) 🙂 , na 37. místě skončil Vilda Mikula (27,00).
100 P Tady jsme měly hned pět plavkyň. Nejlépe si z nich vedla Markéta Fišerová 🙂 , která si pohlídala postup do semifinále z 5. místa (1:14,74). Nikdo se dál však už nedostal – Eliška Hlavatá 1:15,81 (23.), Veronika Dvorská 1:20,04 (27.), Sophie Jägrová 1:25,00 (52.) a Terka Čejková 1:26,21 (54.). Před branami semifinále zůstali i muži – nejlepší byl Jirka Chalupník na 19. místě (1:08,67), Honza Teplý skončil na 27. místě v čase 1:09,59.
200 M 🙂  🙂   Do odpoledního finále z 2. místa postupuje Klárka Šimánová čase 2:22,44, v mužích pak do „B“ z druhého místa Pavel Drahorád (2:12,50) a postoupil by i Albert Moc (2:13,79), který se však odhlásil…
800 VZ Jediná naše vytrvalkyně Verča Dvorská tak trochu zaostala za očekávaným časem a v cíli rozhodně spokojená nebyla (10:35,76)…
Semifinále 50 M Z rozplavby si polepšila Terka čas na 29,73 a obsadila konečné 13. místo. V mužích pak na 11. místě skončil Albert, když mu k postupu do „A“ finále chybělo 16 setin.
Odpolední televizní finálový blok začal sprintem na 50 M, kde jsme ještě nikoho neměli, ale v následující „královské“ 100 VZ útočila na únikové krajní dráze Áďa. Na 50 m byla pátá, pak se posunula o místo výše, ale bronzová medaile ji o 25 setinek utekla a skončila čtvrtá v osobáku 57,33. Druhé ZLATO vybojoval v závodě na 200 Z 🙂 Honza v čase 2:00,33, na výborném pátém místě pak skončil Vilda (2:11,01). V „B“ finále se ve druhé stovce vytáhl Max a doplaval v nejlepším letošním čase čtvrtý (2:16,08), osmý pak doplaval Filip (2:18,97). O medaili v závodě na 200 M bojovala i Klára. V závěru poslední padesátky ji však došly síly a skončila „bramborová“ za 2:22,86.  V „béčku“ mužů si naopak výborně rozvrhl síly Pavel a v osobáku 2:10,77 doplaval druhý (celkově desátý). V semifinále na 100 m prsa se nedařilo Markétě, která si časem 1:14,76 vyplavala „jen“ 9. místo a to na finále nestačilo… V závěrečné štafetě na 4×200 VZ  🙂 vytáhl na posledním úseku drtivým finišem Honza štafetu na STŘÍBRNOU pozici v čase 7:47,90. Za zmínku stojí i čas Vildy na prvním úseku ve skvělém OR 1:56,20, následoval Jirka 2:01,28, Pavel 1:59,44 a finišman Honza 1:50,98 🙂

Výčet po třech dnech 2 – 4 – 1