Áďa píše z Arkansasu

Ahoj všichni,

zdravím z Arkansasu. Zrovna máme podzimní prázdniny, tak mám trochu času sdílet s vámi moje zážitky z USA. Momentálně se hlavně soustředím na školu, v prosinci si dokončuju bakaláře a v listopadu mě čeká Neuroscience konference v Californii, kde budu prezentovat svůj vědecký výzkum s kolegy ze Stanfordu.
Co se plavecké stránky týká, zde jsem měla spoustu zážitků v září, kdy jsme letěli na závody s University of Florida. Kromě universitního týmu jsme si také zatrénovali vedle Pro Group, ve které se připravují třeba Katie Ledecky, Natalie Hinds, Kieran Smith nebo Bobby Finke. Ti se nemohli závodů oficiálně účastnit (jsou pouze pro univerzitní studenty), plavali tak v průběhu závodů “exhibitions”, což byl skvělý zážitek. Mimo závodů konané na Floridě jsme absolvovali domácí závody s Alabamou, kde mimo jiné studuje olympijská medailistka Rhyan White, která zde pokořila rekord mýtinku na 100 a 200 znak.

V tréninku se teď soustředíme hlavně na aerobic práci ve vodě, párkrát do týdne pak do programu zařazujeme “race pace” s video analýzou, což mě hodně baví. V posilovně jsme tento týden měli na programu maximálky v bench pressu, push pressu, squats, dead lift a cleans. Bylo to takové ukončení pěti-týdenní dřiny, ze které si odnáším i 11 mých vysněných shybů.

Mimo tréninků a závodů jsme také měli společný teambuilding, kdy jsme si zajezdili na koních, absolvovali ferrati a lezení, a hráli různé hry na stmelení kolektivu.

Doufám, že se v Česku máte hezky, posílám trochu sluníčka a dobré nálady a těším se na viděnou. Do Čech přijedu na půl roku na konci prosince a doufám, že se spolu potkáme na závodech 🙂

 

 

Přejít nahoru