Zprávy z klubu

I když plavecká sezóna se pomalu rojíždí a v měsíci březnu nabere pořádné tempo, zapomněli jsme na některé věci, které stojí za zveřejnění. VV klubu se rohodl, že každý měsíc bude vyhlašovat nejlepšího plavce klubu, přesněji řečeno dva plavce – v mladší a ve starší kategorii. Dosud se pracuje na důstojnějším zveřejnění na našich stránkách. Proto zatím jen telegraficky – za měsíc leden byly zvoleny Hana FOUSKOVÁ (mladší) a Pavla AVRAMOVÁ (starší), za měsíc únor pak Kateřina BURIANOVÁ (mlaší) a Pepa JURICA (starší).
Dalším počinem měl být sobotní výlet na hory se zaměřením na výcvik na běžkách, z kterého bohužel sešlo pro nedostatek sněhu a vypadá to, že to pro letošní zimu byla první a zároveň poslední vlašťovka. Tak snad příští rok…
Na konci srpna (od 22.) se však uskuteční společné plavecké soustředění několika tréninkových skupin našeho klubu v Hlinsku. Rádi bychom v tomto trendu pokračovali i nadále. O tom, kdy soustředění proběhne, budeme včas informovat.
Minulé pondělí jsme se zúčastnili 1.kola Krajského poháru v Trutnově na vytrvaleckých tratích 400, 800 a 1500 VZ. Pořadatel však dosud nezveřejnil výsledky. Jakmile se tak stane, zprávu a výsledky zveřejníme.
Tento víkend odjíždí družstvo žen na semifinále Mistrovství ČR družstev do Ostravy bojovat „o naději“. Sedmé místo po základní části dává jisté šance na postup do finále, ale bude to nesmírně těžké. Přesto jsou děvčata rozhodnuta bojovat a neprodat kůži lacino. Odjezd osmičky Pavla Avramová, Káťa Burianová, Hanka Fousková, Pavlína Kubátová, Zuzka Novotná, Lenka a Míša Štěrbovy a Adély Vavřinová je v sobotu 8.března v 11.00 hod z parkoviště před gymnáziem v Dašické ulici, klub hradí vše. Ve stejný den odjíždí pak plavci skupiny masters na tradiční závody do německé Gery.
Po těchto závodech, následuje příští víkend Plzeňský vytrvalec (vedoucí Lenka Zemanová) a Pohár Jiráskova kraje v Trutnově (vedoucí Petr Dastlík), 22.-23.března 1. kolo Českého poháru v Českých Budějovicích (vedoucí Lenka Korchňáková) a poslední březnový víkend Jarní pohár v Hardci Králové (vedoucí Tomáš Neterda).
Otužilcům pokračuje sezóna po víkendovém M-ČR v Zábřehu na Moravě na I.ročníku Polar Cupu, pak v Senci na Slovensku a měsíc ukončí v Opavě a v Čehovicích, poslední soutěž se pak plave 5.4. v Nové Pace.