Ženy postupují

V sobotu skončilo 1. kolo Mistrovství ČR družstev, které rozhodlo o 16 postupujících družstev do kola druhého. V soutěži mužů startovalo celkem 61 družstev a naše oslabené družstvo skončilo na nelichotivém 37.místě. Loňský postup do semifinále nám byl tentokrát na „hony vzdálen…“ Naopak ženy pravidelně do semifinále postupují a po vítězství v krajském kole se nedalo nic jiného očekávat. Se ziskem 16 178 bodů postoupily letos ze 3.místa (startovalo celkem 65 družstev).
           Semifinále se uskuteční v termínu 11. – 12. března 2017. Česká skupina startuje v Praze – Podolí, moravská skupina v Pardubicích. Pro zajímavost – v soutěži žen se v pardubickém bazénu představí z prvních sedmi nejlepších družstev čtyři – Kometa Brno, my, KPS Ostrava a Jihlavský plavecký klub. Postupový klíč je následující – první tři družstva z obou skupin postoupí přímo do finále na základě bodů získaných podle umístění, další dvě družstva (bez ohledu na skupinu) postoupí na základě celkového počtu bodů FINA (podle zaplavaných časů).