Vzhůru na semifinále družstev

V sobotu odpoledne a v neděli dopoledne bude pardubický bazén hostit 16 nejlepších družstev mužů a žen, které postoupily z 1. kola Mistrovství ČR družstev. Stejně jako loni se tady bude plavat „moravská skupina“. Ta „česká“ ve stejnou dobu proběhne v Praze. Do finále, které je na konci března v Ostravě, postoupí z obou skupin první tři družstva na základě bodů získaných za umístění, do finálové osmičky pak postoupí další dvě družstva (bez rozdílu skupin) s nejvyšším počtem bodů FINA, kterými je ohodnocen každý zaplavaný výkon.
Pardubické ženy obhajují loňské bronzové medaile z finále. Družstvo „opustily“ Áďa Teclová a Kačka Burianová, které studují za Atlantikem. Novými tvářemi jsou sestry Navrátilovy a Eliška Štichauerová. Z prvního kola postoupily ze 4. místa (v moravské skupině jsou druhé), ale protože se plave „od nuly“ jsou šance pro všechny družstva naprosto vyrovnané. Už teď je jisté, že nebude startovat nemocná Míša Štěrbová, což je citelné oslabení, navíc není tak úplně fit ani Týna Jiránková a Áďa Vavřinová. Družstvo tvoří Kačka Avramová, Hanča Fousková, Týna Jiránková, Markéta a Miša Navrátilovy, Eňa Štěrbová, Eliška Štichauerová a Áďa Vavřinová. Jejich soupeřkami budou družstva KPS Ostrava (3. celkově / 1. v moravské skupině), Jihlavský PK (5./3.), Zlín (8./4.), Kometa Brno (9./5.), Krokodýl Brno (12./6.), Slavie Chomutov (14./7.) a AŠ Mladá Boleslav (15./8.).
        Po dvou letech si start opět zopakují i pardubičtí muži. Tentokrát však ne v roli outsidrů, ale naopak jako jedni z favoritů, minimálně „moravské“ skupiny. Výrazně posílené družstvo v čele s juniorským reprezentantem Honzou Čejkou skončilo v prvním kole, stejně jako ženy, čtvrté, ale do moravské skupiny postoupili z 1. místa. Ani jim se nevyhnula nemoc, ale zdá se, že šance na postup do ostravského finále jsou velké. Družstvo bude startovat ve složení Aleš Balcar, Honza Čejka, Adam Klásek, Roman Machytka, Honza Prokop, Matouš Rejman, Honza Teplý a Dan Toman. Jejich soupeři bude Kometa Brno (5./2.), PK Nový Jičín (6./3.), KPS Ostrava (10./4.), Jihlavský PK (11./5.), AŠ Mladá Boleslav (14./6.), Plavání České Budějovice (15./7.) a Slavie Chomutov (16./8.).
         Start v sobotu je v 16.00 hod, v neděli v 9.00 hod.