Vyhlášení nejlepších plavců roku 2016

Během valné hromady (1.2.2017) byli vyhlášeni nejlepší plavci a nejlepší akvabely loňského roku. Na základě výsledků a na doporučení osobních trenérů vyhlásil výkonný výbor klubu tyto plavce:
nejmladší žactvo ročník 2006 a mladší
Filip JIRÁSEK (roč. 2006) – trenér Petr Dastlík
Začal závodně plavat v roce 2014, kdy přešel z přípravek. Mezi největší úspěchy loňského roku patří 3x 2.místo na letním a zimním krajském přeboru a 5.místo na Letním poháru 10-ti letých v Plzni.
mladší žactvo ročník 2004 – 2005
Tereza ČABANOVÁ (roč. 2004) – trenér Petr Dastlík
Začala závodně plavat v září 2013. Poctivý přístup k tréninku, 99% docházka na trénink, to jsou devize této úspěšné plavkyně. Na Letním poháru 11-ti letých získala 1x první místo, 3x druhé místo a 2x čtvrté místo, kdy za medailí skončila vždy o 0,01 s …
starší žactvo ročník 2002 – 2003
Kristýna JIRÁNKOVÁ (roč. 2002) – trenér Tomáš Neterda
Juniorská reprezentantka, odchovankyně PK Hradec Králové, přestoupila v září loňského roku. Na Zimním mistrovství ČR 14-ti letých získala titul na 100 m znak, druhá byla na 100 m polohový závod a třetí byla na 200 m znak.
mladší dorost ročník 2000 – 2001
Jan ČEJKA (roč. 2001) – trenér Martin Kratochvíl
Juniorský reprezentant, na letním a zimním mistrovství dorostu má bilanci sedmi zlatých a jedné bronzové medaile. Loni překonal oddílové rekordy na 50, 100 a 200 Z, 400, 800 a 1500 VZ a 400 PZ.
starší dorost ročník 1998 – 1999
Michaela ŠTĚRBOVÁ (roč. 1999) – trenér Tomáš Neterda
Úspěšně kombinuje dálkové plavání a bazén, loňský rok na M-ČR dorostu skončila se ziskem jedné zlaté (400 PZ), dvou stříbrných a tří bronzových medailí, překonala letitý oddílový rekord na 200 Z. Je zároveň juniorskou a seniorskou reprezentantkou v dálkovém plavání.
dálkové plavání
Lenka ŠTĚRBOVÁ (roč. 1994) – trenér Jan Srb
Seniorská reprezentantka, letos po šesté vyhrála Český pohár, na M-ČR vyhrála 10 a 20 km a byla členkou štafety na 4 x 2 km, která byla druhá.  Na Mistrovství Evropy v holandském Hoornu skončila na 10.místě na 25 km. (Studuje v Praze a trénuje s plavci Bohemians Praha).

Nejlepší plavce dekoroval a odměnil končící předseda klubu p. Miroslav Sedlák.