Vyhlášení nejlepších plavců klubu

Vyhlašení plavců 1V pondělí jsme vyhlásili nejlepší plavce našeho klubu za rok 2015. Ne na všechny se bohužel dostalo, ale takové už jsou ankety. Jsou ročníky s velkými úspěchy, kde vybrat toho nejlepšího je vždycky problém a na druhou stranu jsou ročníky, kde nemůžeme vybrat nikoho…
V kategorii synchronizovaného plavání byly vybrány za úspěchy Klára Kočárníková a Linda Nováková. Nechtěli bychom je vůbec opomíjet, ale více sio nich jistě přečtěte na webových stránkách pardubických akvabel.
V plavecké části byl v kategorii mladších žáků vyhlášen Aleš Balcar, který získal cenu především za kvalitní přístup k tréninku a k závodům. V kategorii starších žáků pak Jan Čejka. Ten se svými výkony „proplaval“ až do juniorské reprezentace. Tady měl zdatného konkurenta v podobě Vojky Štěrby, který byl v letní sezóně o chloupek lepší, ale zimní mistrovství pro nemoc neabsolvoval a tak zvítězil Honza (vybojoval na M-ČR žáků 5x 1. místo, 3x 2. místo a 1x 3.místo). V kategorii dorostu zvítěziladalší juniorská reprezentantka Adéla Vavřinová (na společné fotce chybí, neboť byla na reprezentačním soustředění v Plzni). Ta byla 4x druhá a jednou třetí na dorosteneckých šampionátech. I tady by zasloužila ocenění třeba Kačka Burianová, která vybojovala bronz v zimě v Plzni. Kategorii dospělých jsme sloučili s nejlepší oceněnou dálkovou plavkyní, kterou se stala Lenka Štěrbová – vyhrála M-ČR na 20 km,popáté vyhrála Český pohár a byla patnáctá na MS v ruské Kazani na trati 25 km. Nejlepší zimní plavkyní byla vyhlášena Renata Nováková – ta pro změnu vyhrála na M-ČR 750 m, vyhrála Český pohár a v ruském Murmansku i závod na 1000 m v rámci mistrovství světa. Kategorie masters ocenila Aleše Ruckého za jeho skvělý výkon při zdolání Kanálu La Manche v čase 12:12. Hodně úspěchů všem jmenovaným i těm ostatním v letošním roce. 🙂