Vydařený závěr letní sezóny

Mělice V sobotu se v Mělicích uskutečnilo poslední kolo Českého poháru v dálkovém plavání na venkovní vodě. Sjelo se 165 závodníků ze 34 oddílů, kteří se o body „poprali“ na tratích 3 a 5 km. Pro kategorii žactva to bylo zároveň superfinále, které ještě mohlo změnit pořadí v celkovém hodnocení ČP.
Na trati 5 km startovalo 37 plavců a pro vítězství si doplaval již jistý vítěz ČP v kategorii mužů Matěj Kozubek (Bohemians), který druhého v cíli Tomáše Ludvíka (Beroun) porazil o osm vteřin, pro třetí místo si doplaval chomutovský Ondřej Baumrt. Z pardubických plavců doplaval pátý Dan Čaban, šestý Pepa Jurica, osmý Lukáš Balcar, Petr Matěna byl 15. a Jan Knotek 30. Ve stejném závodě ženy si vítězství připsala Petra Šťastná (Kometa) před plzeňskou Michaelou Ulipovou a Veronikou Milerskou z Uni Brno. Naše Pavlína Kubátová byla šestá, Pavla Avramová sedmá a Renata Nováková osmá. Sprintérská prémie na metě 1000 m se stala kořistí Matěje Kozubka a Míši Ulipové.
Na trati 3 km bylo na startu 34 mužů a boj o prvenství byl vyrovnaný a rozhodovaly až dohmaty. Vyhrál brněnský Ján Kútnik (35:05,4) před plavci z USK Praha – Romanem Dmytrijevem (35:05,5), Janem Mickou (35:05,6) a Matějem Kozubkem (Boh – 35:06,0), který měl za sebou už 5 km… Naše barvy skončily takto – Pepa Jurica 9., Dan Čaban 10., Karel Gobernac 12., Pavel Čejka 17., Jaromír Bulant 20.,Tomáš Neterda 24. a Jiří Juška 25. V soutěži žen si pro vítězství doplavala domácí Michaela Štěrbová, před svojí oddílovou kolegyní Anetou Pučanovou, třetí skončila Vanda Jeřábková z PK Hradec Králové.
V kategorii staršího žactva (2001-2002) si vítězství připsal Vojtěch Kupka (USK), který o pět vteřin porazil domácího Vojku Štěrbu a o dalších dvacet vteřin zůstal zpět další domácí plavec Jan Čejka, Petr Bareš skončil osmý a Josef Knotek devátý. V mladší kategorii (2003 a mladší) doplaval Aleš Balcar šestý a Jan Teplý osmý.
Na poslední trati 1 000 m – která se už do Českého poháru nezapočítávala – a byla „domácím oddílovým přeborem“ vyhrál Lukáš Balcar před Pepou Juricou, třetí doplaval Luděk Burian, čtvrtý Láďa Hámorský, pátý Jan Kupka a šestý Jiří Lelek. V kategorii mladších žáků skončil náš Pavel Osinin na 4. místě, v kategorii žaček vyhrála Karolína Teplá před Terezou Čejkovou.
Nejpočetnějším oddílem na 16. ročníku Podzimního rožně byl náš klub, za který startovalo celkem 27 plavců a tak chutná odměna zůstala zaslouženě doma.
PR Adéla s předsedou
PR Karel Gobernac
PR Petr Matěna
PR Vojko Štěrba
Konečné pořadí Českého poháru v kategorii žactva s umístěním našich plavců:
žáci

ročník 2001 2. Vojislav Štěrba 3. Josef Knotek 6. Jan Čejka
ročník 2002 2. Petr Bareš
ročník 2003 5. Aleš Balcar 6. Jan Teplý 14. Pavel Osinin
žačky
ročník 2004 4. Karolína Teplá 5. Tereza Čejková
Superfinále dorostu a dospělých se uskuteční tradičně v Krnově na začátku listopadu. Současné pořadí najdete na stránkách www.plavani.info

Výsledky