Úspěchy v Tovačově

Tovačov - Renata Nováková s poháremV sobotu pokračoval Český pohár v dálkovém plavání v Tovačově. Extrémní vedro by bylo lepší přečkat ve vodě, mysleli si všichni plavci, ale i tam je čekala extrémně teplá voda. Voda byla krásná a průzračná s možností sledování místní fauny a flory. Renata Nováková nastoupila do závodu na 15 km s jednou soupeřkou, která nakonec odstoupila, takže Renata slavila podobně jako na Mělicích vítězství. Pepa Knotek zvítězil na trati 5 km, Petr Bareš vyhrál na trati 3 km a stejně tak Petr Matěna na 10 km. Nový spolubojovník Zbyněk Melichar (ročník 1949) si vedl skvěle na trati 3 km, Honza Knotek si odplaval 10 km a nezmrznul a Aleš Rucký si opět odplaval 15 km a několik kilometrů navrch před i po závodě.