Tři čtvrtá místa z jihu Čech

České Budějovice (příspěvek Lenky Korchňákové)
Na první kolo Českého poháru do Českých Budějovic jsme tento víkend (22. – 23. 3. 2014) vyslali pouze tři závodnice. Nutno ovšem říci, že všechny tři se velice výrazně zapsaly do popředí výsledkové listiny.
Závody za účasti české plavecké špičky, vynikajících závodníků z Maďarska, Ukrajiny či Slovenské republiky získaly prestiž, kterou Český pohár má představovat. V nabité konkurenci se naše děvčata ve složení Adélka Vavřinová, Míša Štěrbová a Lenka Štěrbová neztratily, ba naopak, zaplavaly velice dobré časy, které jim dokonce vynesly 3x4místo.
Adélka Vavřinová, věkem ještě starší žačka má nakročeno na slibnou kariéru i mezi dospělými. Ve 14 –ti letech obsadit 8. místo v tak kvalitním podniku, jakým Český pohár je obdivuhodné. Zlepšila si své nejlepší časy v disciplínách 50 M (30,46), kdy nádherným 9. místem pokukovala po velkém finále. Na 100 M zaplavala krásný čas 1:07,69 a ten pro ni znamenal 8. místo. To nebylo vše. Výrazné zlepšení na 400 PZ (5:26,02) jí vyneslo další umístění do desátého místa a i disciplíny 200 VZ a 50 VZ stojí za zmínění (2:16,21) respektive (28,71). Adélka, přestože vypadá jako by se jí závody netýkaly, má ohromného sportovního ducha a patří jí veliký dík za předvedené výkony, kterými se mimo jiné s největší pravděpodobností nominuje na čtyřutkání v rámci české reprezentace, které bude probíhat v Pardubicích počátkem května.
Míša Štěrbová, již věkem mladší dorostenka, navazuje na své skvělé výsledky, kterými se prezentovala již na zimní mistrovství. Na 200 M si vyplavala krásné 4. místo, časem a osobním rekordem 2:24,39. Další 4. místo vybojovala na 100 M, kde svým nejlepším časem na 50 -ti metrovém bazéně (1:05,54) porazila i taková jména, jakými jsou Sabina Dostálová či Martina Elhenická, a z českých závodnic by tak obsadila 2. místo za Simonou Baumrtovou. Neskutečná bojovnice, které by již „bedna slušela“ a zasloužila by si ji, předváděla velice hezké časy i v jiných disciplínách.
Na nedělní závod 1500 VZ přijela Lenka Štěrbová. Časem 17:44,04 obsadila po neskutečném boji o třetí příčku nakonec 4. místo. Žačka maturitního ročníku Dašického gymnázia, která kvůli svým studijním povinnostem trénuje méně, předvedla bojovný výkon.
Následují závody v Hradci Králové tento víkend, kde se i tyto závodnice představí. Nezbývá, než popřát hodně štěstí, sil a cílevědomosti do další části sezóny.