Start = vítězství, to je vizitka Adély Vavřinové a Davida Jehličky

V sobotu a v neděli se v Hradci Králové uskutečnil 24.ročník Jarního poháru, kterého se zúčastnili plavci z Česka, Polska a Ruska. V soutěži družstev obhájili prvenství domácí plavci z PK Hradce Králové, druzí skončili plavci z Jihlavy a třetí plavci z SCPA Pardubice. Nejhodnotnější výkon v kategorii mužů zaplaval David Jehlička, který zaplaval 50 m prsa za 29,72 a získal 793 bodů, v kategorii žen pak Lenka Štěrbová, která za výkon na 200 PZ 2:30:50 vybojovala 666 bodů, v kategorii žactva Adéla Vavřinová (100 VZ 1:02,05 659 bodů).
V sobotu hned v první disciplíně – 50 VZ – si prvenství připsala Adéla Vavřinová, která o pět setin porazila vysokomýtskou Michaelu Mikyskovou. Ve disciplíně na 50 P mužů zvítězil David Jehlička. Sto motýlek ženy a vítězství pro Lenku Štěrbovou, šestá skončila Pavla Avramová. Třetí místo v kategorii starších žaček na 100 m znak vybojovala Kateřina Burianová, osmá doplavala Hana Fousková. Ve stejné kategorii žáků skončil Vojislav Štěrba šestý. V kategorii mladších žaček na stejné trati byla třetí Adéla Blümelová a šestá Karolína Teplá. Pro další vítězství si doplavala Lenka Štěrbová na 200 PZ, když druhou Veroniku Malou (PKHK) porazila o 5 sekund, třetí doplavala Pavla Avramová. V kategorii žaček na stejné trati si pro druhé vítězství doplavala vítězka sprintu na 50 VZ Adéla Vavřinová. V kategorii starších žáků na 200 PZ skončil Vojislav Štěrba čtvrtý. Jedním z dramatických závodů byla královská stovka kraulem žen. Ještě patnáct metrů před cílem vedla vysokomýtská Mikysková, aby se přes ní pak převalila pardubická vlna, kde na dohmatu byla nejrychlejší Adéla Teclová (KVSPa 1:02,79), druhá byla Michaela Štěrbová o 17 setin zpět a o dalších 12 setin zpět její sestra Lenka. V kategorii mužů si pro druhé vítězství doplaval David Jehlička. Pro třetí sobotní triumf si doplavala Adéla Vavřinová na 100 M. V prsařské stovce mladších žaček doplavala Adéla Blümelová druhá. Posledními sobotními závody byly sprinty na 50 m znak a 50 m motýlek. Ve znaku doplavala Lenka Štěrbová druhá a Káťa Burianová čtvrtá, v mužích skončil osmý Robert Dolek. V motýlku uhájila vítězství Michaela Štěrbová, Pavla Avramová skončila sedmá.
Nedělní první závod, kterým byla 200 VZ, skončil stejně jako první závod v sobotu – vyhrála Adéla Vavřinová, která odolala i velkému finiši Adély Teclové (KVSPa). Double pro naše plavce dokonal David Jehlička vítězstvím v kategorii mužů. Na 100 m kraul v kategorii mladších žaček skončila Adéla Blümelová šestá, v kategorii žáků pak Jan Teplý třetí. Těsně pod stupni vítězů na 100 m znak ženy skončila Pavla Avramová, sedmá pak doplavala Anna Šádková. Na dvojnásobné trati žaček dokončila Káťa Burianová na pátém a Hana Fousková šestém místě, Vojislav Štěrba pak dobyl třetí místo v kategorii starších žáků. Druhé místo na 100 m prsa žen vybojovala Zuzana Novotná. Pro čtvrté vítězství si na 100 VZ v kategorii mužů doplaval David Jehlička. Start = vítězství, to je vizitka i Adély Vavřinové. Její start na 100 VZ znamenal další vítězství. V kategorii starších žáků byl Lukáš Balcar čtvrtý.