Soustředění v Hlinsku

(příspěvek zpracoval Petr Dastlík) Soustředění v Hlinsku se zúčastnilo 29 plavců skupiny TM3,TM2,TM1 a sportovního gymnázia, trené-ři Lenka Zemanová, Tomáš Neterda a Petr Dastlík.
Přeprava kol z Pardubic do Hlinska a zpět proběhla bez problémů, měli jsme od ČD pronajatý zvláštní vagón jen pro naši skupinu. Ubytování a strava bylo na velice dobré úrovni – snídaně formou švédského stolu, na oběd a večeři si děti mohly objednat dle chuti. Tréninkové podmínky byly dobré. Bazén jsme měli objednaný na dvě hodiny. V pondělí a čtvrtek jsme museli trénink zkrátit na hodinu z důvodu špatně odvětraného bazénu. Počasí nám moc nepřálo, na kolech jsme byli 2x-3x . Byli jsme nuceni vymyslet náhradní program, šli jsme do tělocvičny a na hřiště, zde se stal jediný menší úraz. Celkový dojem ze soustředění byl podle mne na dobré úrovni, ostatní hodnocení dle trenérů jednotlivých skupin.

Hodnocení skupiny „výběr“, která trénovala ve složení – Káťa Avramová, Lukáš Balcar, Honza Čejka, Robert Dolek, Hanka Fousková, Honza Pejskar, Vojko a Míša Štěrbovi. Trénovali jsme dvě hodiny ráno a pak vyrazli na kolo. Bohužel nám čáru přes rozpočet udělalo počasí v úterý a ve středu a tak jsme zařadili hodinu trénink na suchu a devadesát minut ve vodě. Důsledně jsme dbali i na protahování. Ve čtvrtek jsme zařadili dva testy na suchu a jeden ve vodě (viz příloha). Celkový výborný dojem z přístupu zkazil až test ve vodě, který byl ovlivněn špatným odvětráním bazénu. Nicméně děvčata test zvládli, kluci ne… (Tomáš Neterda)

Tréninky a testy Hlinsko