Domácí sobotní útok na stupně nevyšel

Sobotní dopoledne bylo ve znamení rozplaveb na tratích 200 m. Opět byly na pořadu vždy tři nejrychlejší rozplavby. V celkovém hodnocení pak do dnešního odpoledního finále postoupili – Honza Čejka na 200 Z ze třetího místa v čase 2:09,34, sestry Štěrbovy na 200 M, když lepší byla Míša za 2:26,63 (6.), o místo hůře skončila Lenka za 2:28,64 a poslední finalistkou by byla Adéla Vavřinová, která skončila sedmá na 200 PZ v čase 2:23,35, ale vzhledem ke zdravotním potížím se z finále odhlásila.
          Naši plavci opět posouvali svá letošní maxima. Za pozornost stojí dvojnásobné zlepšení Terezy Čejkové na 200 P 2:57,02 a 200 PZ 2:41,32, Hanka Fousková na 200 PZ (2:36,47) a ve stejné disciplíně Pavel Osinin (2:47,16). Konečné osmé místo pak obsadila čtveřice Klásek – Čejka – Fousková – Burianová ve štafetě 4x 50 m VZ mix v čase 1:48,34, dvanácté místo pak Teplý – Teclová – Osinin – Avramová K. (1:52,36).
          V sobotním odpoledni padl první rekord až na 50 M zásluhou Yauhena Tsurkina (BLR) na 50 M – 23,80, ve skvělém závodě na 200 P pak o dohmat porazil Giedrius Titenis (Litva) Filipa Chrápavého (FaBr) časem 2:15,94 resp. 2:16,10. Znovu se přepisoval rekord na 50 Z zásluhou Alexandry Herasimenii (BLR), když vylepšila včerejší rekord Simony Baumrtové na 28,20. Na 200 M šestý z OH v Riu na této trati Viktor Bromer z Dánska zdolal hranici dvou minut a ustanovil kvalitní rekord – 1:58,38 a ve stejné disciplíně žen Claudia Hufnagel (USC Graz) 2:14,01. Třetí z OH v Riu na 50 VZ – Alexandra Herasimenia – potvrdila své kvality na této trati a čtyři roky starý rekord posunula na 25,23. O dva rekordy VC na závěr programu – 800 VZ Jan Micka 7:59,11 a Martina Elhenická 8:51,18. Dohromady 9 nových rekordů!
          A co my? Neúspěšně zaútočil na limit Honza Čejka na 200 Z a čas 2:08,43 přesto stačil na skvělé 4.místo. Na 200 M se sestry Štěrbovy obě zlepšily – Míša na 2:24,08 a 5.místo, o jedno místo níž pak skončila Eňa za 2:26,40. O dvě vteřiny a jednu setinu zaostala Áďa Vavřinová za vítězkou na 50 VZ, přesto vylepšila včerejší čas na 27,23 a skončila sedmá. Pro druhé čtvrté místo pak doplavala Eňa na 800 VZ v čase 9:13,04, na stejné trati skončil Adam Klásek sedmý za 8:54,29.