Sen proměnily ve skutečnost

Semifinálová osmička

V sobotu a v neděli se v Praze a v Ostravě konalo semifinálové kolo Mistrovství ČR družstev. Z 16 nejlepších družstev z obou skupin postoupily první tři družstva přímo na tzv. hlavní body, které získaly na základě umístění v jednotlivých disciplínách. Další dvě družstva do finále pak určilo pořadí v tzv. pomocných bodech, které určuje zaplavaný výkon bez rozdílu, v které skupině družstva plavala. A došlo k zajímavé skutečnosti. V Praze čtvrté plavkyně Slavie Chomutov získaly 14 957 bodů a páté plavkyně Motorletu vyplavaly 15 479 bodů a tak postoupily jako sedmé. K naší radosti pak pardubická děvčata, která skončila v Ostravě na 4. místě, vybojovala 15 241 bod a proklouzla do finále jako osmá!
Přitom jsme v Ostravě nezačali nejlépe. Po prvních dvou disciplínách byla děvčata sedmá, po čtyřech šestá. A to třeba Míša Štěrbová skončila 3. na 200 M (2:29,84) a Adéla Vavřinová 7. na 100 VZ (1:01,99). Pak ale zabojovala Adéla Vavřinová a Pavla Avramová na 400 PZ a především pak Lenka Štěrbová s Pavlínou Kubátovou na 400 VZ. Rázem jsme se vyhoupli na 4. místo, kde jsme i přes dotírající plavkyně Zlína toto umístění udrželi až do konce. Po sobotním sčítání jsme ztráceli na postupové osmé místo 97 bodů.
Neděle byla z naší strany velmi úspěšná. Začala Pavlína Kubátová pátým místem na 200 VZ, devátá doplavala Míša Štěrbová na 100 P (1:24,51), na 200 Z vybojovala třetí místo Lenka Štěrbová (2:29,28) a výborně zaplavala i Hanka Fousková, která skončila devátá 2:37,73). V krátkém sprintu na 50 VZ i přes zaváhání na startu skončila Adéla Vavřinová šestá (28,74). Pak všem ujela Míša Štěrbová na 100 M a vyhrála v čase 1:07,10. Adéla pak zopakovala šesté místo i na 200 PZ (2:32,92) Dlouhé tratě jsou naší doménou – na 800 VZ skončila Lenka Štěrbová druhá (9:19,99) a Pavla Avramová šestá (9:59,80). Závěrečná štafeta na 4×100 VZ nám za čas 4:12,75 přisoudila symbolicky čtvrté místo, což bylo i konečné umístění v „moravské“ skupině. Teprve až po cestě domů jsme se dozvěděli, že vysněný postup do finále se stal skutečností!