Sedmé místo jim sluší!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA O víkendu se v brněnském 50-ti metrovém bazéně konalo finále Mistrovství ČR družstev, kde startovalo osm nejlepších družstev mužů a osm nejlepších družstev žen. Mezi nimi nechyběli ani zástupci východních Čech, kde v souboji ženských družstev bojovaly děvčata Lokomotivy Trutnov a SCPA Pardubice. Mistrovský titul vybojovali muži Komety Brno se ziskem 443 bodů před Jihlavou (348) a Bohemians Praha (347) a titul v kategorii žen putuje do Ostravy (460), druhé skončily plavkyně Lokomotivy Trutnov (319) a paradoxně na třetím místě skončily dvě družstva se ziskem 298 bodů – Slavie VŠ Plzeň a Bohemians. Na řadu tak přišly pomocné body podle tabulek FINA a tam plzeňské barvy získaly o 34 bodů více (17255 resp. 17221). Pardubické ženy postupovaly jako osmé, ale zabojovaly a nakonec skončily na 7. místě se ziskem 207 bodů. Plavaly ve složení Pavla Avramová, Káťa Burianová, Hanka Fousková, Pavlína Kubátová, Zuzka Novotná, sestry Lenka a Míša Štěrbovy a Adéla Vavřinová.
V sobotním odpoledni po tradiční slabší disciplíně (200P) se oproti semifinále v Ost-ravě postupně zlepšovaly a po bojovném výkonu na 400 PZ se chvíli děvčata ocitla na šestém místě… Nakonec zakončily sobotu 7.místem. Nejvíce se dařilo Míše Štěrbové, která na 200 m motýlek skončila třetí, její sestra Lenka na 100 Z a 400 VZ pátá.
V neděli byli soupeřky zase o něco lepší a tak nám po 50 m volný způsob patřila osmá příčka, ale pak dvojice Míša Štěrbová (2.místo) a Pavlína Kubátová zabojovaly na 100 m motýlek a znovu dobyly zpět sedmé místo, které už do konce nepustily. Do osmičky nejlep-ších se vešla čtvrtým místem (800 VZ) a pátým místem (200 Z) Lenka Štěrbová.
A trochu statistiky na závěr. Nejvíce hlavních bodů, které rozhodovaly o konečném pořadí, shodně získaly sestry Štěrbovy – 58, třetí pilnou sběratelkou byla Adéla Vavřinová (34) a čtvrtá Pavlína Kubátová (26,5). Nutno však poznamenat, že každý bod stál za to a tak dík patří rozhodně všem. Nejhodnotnějšími disciplínami patří tradičně „dlouhé“ krauly – 800 VZ (Štěrbová Lenka-Avramová Pavla) a 1248 bod, o bod méně pak získala dvojice Štěrbová Lenka-Kubátová Pavlína na 400 VZ.