S výraznými posilami do soutěže družstev

Naplno se rozběhlo Mistrovství ČR družstev, které se v rámci 1. kola plave jako krajské přebory. Naše plavce čeká tato soutěž v sobotu v Trutnově. S velkým potěšením jsme přijali do našeho klubu nové výrazné posily. Z KVS Pardubice k nám přestoupili – Matouš Rejman, Dan Toman a sestry Markéta a Míša Navrátilovy, do poloviny července u nás bude hostovat i Honza Prokop, z PK Pardubice pak přestoupil jeden z nejlepších plavců ročníku 2006 Vilém Mikula. Letos tak postavíme celkem pět družstev. Každý jednotlivec může startovat ve čtyřech individuálních disciplínách a dvou štafetách. Každý výkon je ohodnocen body podle tabulek FINA a součet bodů stanoví pořadí. Do semifinále, které se plave na dvou místech – Pardubice a Praha 3. -4. 3. 2018 – postoupí 16 nejlepších družstev z celé ČR.
„A“ družstvo mužů – po loňském fiasku se letos zdá, že postup do semifinále je téměř povinností 🙂 Kromě již zmíněných posil z KVS byli na základě výborných výkonů zařazeni i plavci ze skupiny TM1. Do družstva byli nominováni – Aleš Balcar, Jan Čejka, Dominik Houf, Adam Klásek, Jan Prokop, Matouš Rejman, Jan Teplý a Dan Toman. Hlavními oporami budou medailisté z listopadového mistrovství ČR Honza Čejka a Honza Prokop. Trenérem družstva je Martin Kratochvíl
„B“ družstvo mužů – je složeno především z plavců TM1, TM2 a TM3. Chceme dát příležitost i dravému mládí, ať se popere i s disciplínami, které si na běžných závodech tolik nezaplavou. Oporami bude dálkoplavec Dan Čaban, na kterého v tak našlapaném „áčku“ místo nezbylo a Vilém Mikula. Trenérka Lenka Zemanová nominovala: Dan Čaban, Šimon Hladík, Jakub Jedlička, Filip Jirásek, bratři Jan a Josef Knotkovi, Jakub Kosa, Vilém Mikula, Pavel Osinin, Jan Pecina, Jonáš Rob a Jakub Schuhman.
Družstvo „STARS“ tvoří výhradně plavci kategorie masters. Jejich „náčelník“ Honza Kupka usoudil, že máme dostatek dobrých plavců a vytyčil cíl – překonat v součtu hranici 10 000 bodů. Do družstva nominoval i řadu bývalých plavců, kteří prošli naším klubem, někteří startovali v kategorii masters i na mistrovství Evropy či světa. Nominováni byli: Jaromír Bulant, Luděk Burian, Pavel Čejka, Karel Gobernac, Ladislav Hámorský, Martin Kratochvíl, Jan Kupka, Roman Machytka, Petr Matěna, Jaroslav Mudruňka a Petr Stiller.
„A“ družstvo žen – z loňského bronzového družstva ve finále M-ČR vypadly Áďa Teclová a Kačka Burianová, které studují v USA. Kvalitní náhradu jistě zajistí sestry Navrátilovy, které vyplní náš nejslabší článek – prsařské disciplíny :-). Oporami budou opět medailistky z M-ČR Áďa Vavřinová, Týna Jiránková a nestárnoucí Eňa Štěrbová. Trenér Tomáš Neterda pro krajské kolo nominoval – sestry Kačku a Pavlu Avramovy, Týnu Jiránkovou, sestry Markétu a Míšu Navrátilovy, sestry Lenku a Míšu Štěrbovy, Elišku Štichauerovou a Áďu Vavřinovou.
„B“ družstvo žen kopíruje „béčko“ mužů. Nadějné mládí především ze skupiny TM1 – TM3 doplněné o Hanču Fouskovou, která není dvakrát fit… Lenka Zemanová bude spoléhat na tuto osmičku plavkyň – Anta Brandýská, Tereza Čejková, Hana Fousková, Veronika Helvichová, Natálie Hladíková, Veronika Kuryvialová, Jana Rohlíková a Karolína Teplá.

Odjezd je v sobotu 3. února 2018 v 6.15 hod od Ideonu autobusem, oběd zajištěn, návrat v sobotu večer cca mezi 18.00-19.00 hod.