Reprezentační plavky Adéle sluší!

Tento víkend patřil pardubický 50 ti metrový bazén čtyřutkání mladších juniorů. Na startu se objevili plavci z Česka, Slovenska, Polska a Maďarska. V kategorii chlapců startoval za stát vždy jeden plavec ročníku 1999 a jeden plavec ročníku 1998, u dívek pak jedna plavkyně ročníku 2000 a jedna ročníku 2001.
Adéla Vavřinová Barvy českého výběru hájila Adéla Vavřinová. V sobotu dopoledne se postavila na start na 100 m kraul a zaplavala letos svůj nejlepší čas 1:01,06 a v celkovém hodnocení by obsadila výborné 4. místo, ale tentokrát startovala ještě mimo soutěž. Ani na 400 VZ se Adéla Vavřinová nedostala do hlavní soutěže, přesto zaplavala skvělých 4:44,32, což by stačilo na šesté místo. Po prv-ním půldnu vedlo družstvo Maďarska (163 bodů), před Polskem (113), Českem (110) a Slovenskem (92).
V první odpolední disciplíně útočila Adéla na stupně vítězů v disciplíně 100 m motýlek. Nakonec ji v cíli k tomu chybělo 44 setin a skončila v nejlepším osobním čase čtvrtá. K limitu do reprezentace ji zatím chybí 28 setinek. Dlouhá polohovka a na startu opět Adéla a téměř pěti vteřinové zlepšení na 5:20,57 a páté místo. Medaile pro nejlepší se dočkala i Adéla, když jako členka štafety na 4 x 100 VZ brala tu z kovu bronzového. Po prvním dnu jasně vede Maďarsko, druhé je Polsko o šest bodů před Českem, čtvrté zůstává Slovensko.
Nedělní pořad načala Adéla v doplňkové rozplavbě na 50 VZ. Ze svého nejlepšího času v letošním roce ubrala tři desetinky, ale čas 28,43 by stačil na osmé místo. Pak už se Adéla představila jako členka štafety na 4×100 PZ a motýl zaplavala za 1:06,69, celkově štafeta skončila čtvrtá.
V celkové hodnocení „všechno brali“ Maďaři – vyhráli soutěž družstev (429 bodů), nejvíce bodů získali junioři i juniorky a nejhodnotnější výkon zaplavali Máryn Barta 400 PZ 4:29,30, za což získal 742 bodů a Fanni Gyurinovics 200 VZ 2:06,00 a 721 bodů. O druhé místo sváděl boj polský a český tým. V neděli se dokonce naše družstvo na chvíli dostalo na stříbrnou příčku, ale finiš nakonec patřil našim severním sousedům (291 – 279 bodů). Čité skončilo Slovensko (233 bodů). Adéla měla nejvýše hodnocený výkon na 100 m motýlek, když za čas 1:06,36 znamenal 603 bodů, což v hodnocení všech zaplavaných výkonů stačilo na 54.místo.