Prkna, co znamenají svět, se prohýbala pod tíhou úspěchů

Kulturní dům Hronovická se včera večer stal místem vyhlášení ankety Nejlepší sportovec Pardubicka 2014. Sbírka založena, ale také rozšířena. Tuto větu si mohou po úterku říci ocenění v anketě Nejlepší sportovec Pardubicka za rok 2014. Slavnostní vyhlášení bylo znovu zasazeno do sálu Kulturního domu Hronovická. Na prknech, která znamenají svět, se vystřídali dospělí, mladí, zástupci družstev, trenéři, veteráni, zdravotně postižení a také noví členové Síně slávy. Jelikož v našem okrese se neurčuje pořadí, vyhráli všichni nominovaní. Nebyla by to však výjimka, která by nepotvrdila pravidlo… Hlavní mediální partner akce, Pardubický deník, znovu vyhlásil čtenářskou anketu. Hvězdou našeho listu se stala bikrosařka Aneta Hladíková. Vyhlášení se ujala agentura Remoex s podporou města a Pardubické sportovní organizace. Na své si přišli i milovníci hudby. Fanfáry pro sportovce prokládal svými hity Jakub Smolík.
Vítězem ankety čtenářů Pardubického deníku se stala pardubická bikrosařka Aneta Hladíková. Reprezentantka České republiky a účastnice olympijských her v Londýně sesadila z trůnu florbalistu Martina Zozuláka. Ten byl také v letošním ročníku mezi tipovanými, ovšem přeskočili ho ještě sjezdař na divoké vodě i raftař Ondřej Rolenc a rádiový orientační běžec Martin Šimáček. Body obdržela i dvojnásobná vítězka Hvězdy čtenářů Pardubického deníku, plavkyně Lenka Štěrbová. Solidní zájem byl ještě o hokejistu Michaela Špačka a atletku Kristiinu Mäki…
Nejlepšího sportovce Pardubicka vyhráli všichni. Kultura na vedlejší koleji… Hojně navštěvovaný pardubický stánek v ulici Hronovická ovládl sport. I když ne tak docela. Slavnostní vyhlášení ankety s názvem Nejlepší sportovec Pardubicka za rok 2014 si vyžadovalo, aby do kulturního domu dorazili hosté ve společenském oděvu. Včerejší podvečer patřil vítězům. A vyhráli všichni ocenění. Ano, slyšíte dobře! Specialitou pardubického okresu je to, že se neurčuje pořadí nominovaných borců.
Jedinou výjimku představuje výběr čtenářů našeho listu. Ti si totiž mohli svoji hvězdu zvolit. Jejich důvěře se nejvíce těšila bikrosařka Aneta Hladíková.
Tradiční akci uspořádala agentura Remoex CZ ve spolupráci se Sportovní komisí Rady města Pardubice, Pardubickou sportovní organizací a Pardubickým deníkem.

LENKA ŠTĚRBOVÁ (1994)
plavání
SCPA Pardubice: 13. místo na mistrovství Evropy v dálkovém plavání, mistryně republiky v dálkovém plavání, vítězka Českého poháru.

Sportovec Pardubicka LŠ

(výčet všech sportovců najdete ve složce „Napsali o nás“)