Pokus o bazén s číslem dva

Pardubice – Město Pardubice bude znovu žádat ministerstvo školství o peníze na nový bazén. Chce získat dvacet milionů korun.
Zastupitelstvo města Pardubic na svém mimořádném zasedání bez většího nesouhlasu podpořilo opětovné zaslání žádosti o přidělení dotace od ministerstva školství na výstavbu pětadvacetimetrového krytého bazénu. Peníze, které už jednou město mělo na dosah, ale kvůli aféře na ministerstvu o ně přišlo, tak bude znovu muset obhájit.
ZMIZÍ CENOVÝ LIMIT
„Žádat budeme maximum, tedy dvacet milionů korun, stejně jako minule. Den před hlasováním jsme ale bohužel byli nuceni zrušit již vypsané výběrové řízení na stavbu. Byl sice jasně dán maximální cenový limit 51 milionů korun, ale dvě nabídky, které město obdrželo, tuto cenu překročily,“ uvedl náměstek primátora Pardubic Jan Řehounek.

Výběrové řízení na dodavatele stavby tedy Pardubice vypíší už potřetí.

„Zastupitelstvo se shodlo, že limit ceny tentokrát odstraníme a vypíšeme řízení znovu. Stále ale budeme uvádět, že projektová cena pro nás zůstává 51 milionů korun, a uvidíme, jaké nabídky přijdou. Shodli jsme se, že i když je rozhodnutí v kompetenci rady města, tak hlasovat bude nakonec celé zastupitelstvo, aby šlo o korektní rozhodnutí, které bude odrážet priority města,“ dodal Řehounek.
PELTOVA AFÉRA
Původní dotační peníze zastavila květnová aféra kolem tehdejšího předsedy Fotbalové asociace České republiky Miroslava Pelty. Ta spočívala v podivných machinacích s granty, které stát přes ministerstvo školství přiděloval.

Po začátku policejního vyšetřování rezignovala ministryně školství Kateřina Valachová a celý dotační program byl zastaven. V Pardubicích přitom k zahájení stavby bazénu chyběl jen poslední krok.

„Projekt je hotový, všechna úřední povolení jsou vyřízena, je dokončené výběrové řízení na dodavatele. Zbývalo už jen začít stavět,“ komentoval tehdy situaci primátor Pardubic Martin Charvát.
Důvodem pro přístavbu bazénu k stávajícímu areálu v ulici Na Olšinkách je malá kapacita padesátimetrového bazénu.
Autor: Jiří Sejkora