Oblastní kolo družstev

V sobotu se v Trutnově konal Oblastní přebor družstev, kterého se zúčastnily 4 družstva Královéhradeckého kraje a Pardubický kraj zastupoval pouze náš klub. Soutěž se plavala v rámci 1.kola Mistrovství ČR družstev. Pořadí družstev určily bodové výkony a tak jakákoliv diskvalifikace znamenala konec nadějím k případnému postupu. Vítězství z loňského roku obhájili muži Delfínu Náchod a ženy Lokomotivy Trutnov.
"áčko žen"Naše „A“ družstvo žen o proti loňsku posílilo a obhájilo druhé místo a vytvořilo si nadějnou pozici pro postup do semifinále. Nejvíce bodů vyplavala Lenka Štěrbová (2889,25), její sestra Míša získala 2603,25, o jeden bod méně pak Adéla Vavřinová. Tradičně nejsilnějšími disciplínami byly kraulové tratě – 800 VZ (Štěrbová Lenka-Avramová Pavla) 1283 bodů a 400 VZ (Štěrbová Lenka-Kubátová Pavlína) 1240bodů. Družstvo výborně doplnila prsařka Zuzana Novotná, mladá nadějná znakařka Kateřina Burianová a jeden start si na své konto připsala i měsíc absentující v přípravě Veronika Ročková.
"áčko mužů"„A“ družstvo mužů nebylo kompletní, navíc diskvalifikace Lukáše Balcara na 50 VZ a nepříliš výrazné výkony některých dalších plavců „poslaly“ mužský tým až na třetí místo. Ani výborné výkony Martina Cögra, který vybojoval 2498 bodů, druhým nejvíce bodovaným plavcem byl pak Václav Werner (1845), třetím pak Adam Skutil (1787). Překvapivě nejhodnotnější disciplínou byla vytrvalecká patnáctistovka kraulem v podání dvojice Daniel Čaban-Josef Jurica (1024 bodů). Zatímco ženy se celkem 10x (z 13 disciplín) dostaly nad tisíc bodů, muži jen jednou a to k postupu bude těžko stačit. Škoda, že někteří nechtějí pro družstvo více dýchat… Za zmínku stojí výkony Jana Kupky (roč.1967) na prsařských tratích, neztratil se ani benjamínek Vojislav Štěrba.
"béčko mužů"V obou „B“ družstvech jsme dali šanci, aby si zaplavali i další plavci napříč celým věkovým spektrem našeho klubu. V mužích si nejlépe vedl Robert Dolek, který získal 1698 bodů a může jen litovat velké tréninkové absence, protože by jeho výkony byly ještě lepší. Nestárnoucí Petr Matěna (1962) vybojoval 1496,25 bodu a o rok starší Ladislav Hámorský 1373,25. Velice potěšil svými výkony Jan Čejka (2001). V ženách byla nejpilnější sběratelkou bodů Anča Šádková (1784,75), před Renatou Novákovou (1651) a Káťou Avramovou (1641,75). I tady jsme dali šanci zaplavat si nejmladší generaci a tak se na startu objevila Karolína Teplá a Tereza Čejková (obě roč. 2004)."béčko žen"
O tom, kdo postoupí do semifinálového kola, které se koná 8.-9.března v Praze a Ostravě bude známo do konce února.
Kupka-Hámorský-Matěna (zleva)

Bodové zisky

Výsledky