Obě družstva do semifinále

Prvním kolem skončilo o víkendu Mistrovství ČR družstev, kterého se v kategorii mužů zúčastnilo celkem 80 družstev, v kategorii žen pak 69 týmů. Obě naše „A“ postoupily shodně ze 4. místa, čímž si zajistily postup do další části soutěže. Nejlepších 16 družstev mužů a 16 družstev žen postoupilo do 2. kola, kterým bude semifinále. To se poplave na dvou místech – začátkem března po 8 družstev v Praze „česká“ skupina v Praze a stejný počet družstev v Pardubicích „moravská“ skupina. Plave se znovu od „nuly“. Do finále postoupí nejlepší 3 družstva z obou skupin podle bodů za umístění v jednotlivých disciplínách + další dvě podle nejvyššího počtu tzv. bodů FINA. Finále se pak uskuteční koncem března v Ostravě.
Do soutěže zasáhly i další tři naše družstva. „Béčka“ složená vesměs z mladých plavců obsadila v soutěži celkově 62. místo v soutěži žen, resp. 69. místo v kategorii mužů, poslední družstvo, které startovalo pod označením STARS, složené výhradně z plavců kategorii masters, skončilo na 46. místě. Bezpečně rozhodně bylo první s největším věkovým průměrem – 50,5 let…
Mistrovství ČR družstev 2018 – 1.kolo
Ještě jedno srovnání, které nic neznamená, ale hezky se na to dívá :-). Celkem devět družstev bude mít zastoupení v semifinále v kategorii mužů i v kategorii žen. Když by se sečetly body z obou kategorií bylo by pořadí následující: