Nová plavecká bazénová sezóna na startu

           Zatímco trenérská skupina TM1 pod vedením Lenky Zemanové odjela na soustředění do Itálie (brzy se určitě dozvíme podrobnosti), zahájili plavci skupiny „výběr“ a nově se tvořící skupina TM2 přípravu v domácích podmínkách. Honza Čejka měl ještě upravený režim po delší loňské sezóně díky startu na EYOF a trénoval je jednou denně, ostatní se už pomalu zapojili do dvoufázové přípravy ve vodě. No ostatní – Míša Štěrbová sice trénovala na SCM v DP, ale pro přetrvávající bolesti v kotníku na víkendovém DP šampionátu nestartovala, Pavla Avramová se teprve vrátí ze studijního pobytu v Anglii a Týna Jiránková odjela plnit reprezentační povinnosti na soustředění do Nymburka. Zbytek zůstal doma a společně s plavci TM2 trénovali v 50ti m bazéně, ale i ve venkovní pětadvacítce, chodili jsme hrát florbal, tenis, badminton, házeli jsme na koš, lezli po horolezecké stěně a zakončili týden bowlingem. A pak jsme hlavně ladili techniku.

            Start byl opatrný a doufejme, že jsme vykročili tou správnou nohou. Teď ještě budeme týden trénovat jen odpoledne, protože domácí bazén prochází tradiční roční prohlídkou. V sobotu odjíždí trojice plavců Áďa Vavřinová, Hanka Fousková a Eliška Štichauerová na osmi denní soustředění SCM I. do Srní (Hanka a Eliška jako sparing).
            Do letošní sezóny jsme vstoupili bez tří tradičních opor. Anča Šádková ukončila úspěšně studium na Sportovním gymnáziu a od září bude studovat v Brně na vysoké škole. Do USA zamířili k ročnímu studiu a k tréninku Kačka Burianová a Áďa Teclová. Určitě se s námi podělí o své poznatky. Ostatně první vlaštovka už přiletěla…