Nezahálíme…

První měsíc nového tréninkového cyklu se chýlí ke konci a my nezahálíme. Zatím co nejmladší plavci startovali na Memoriálu ing. Slavoše Sobotky v Berouně (zpráva od trenérky Zemanové se chystá) odjeli naši plavci na soustředění.
Na PoledníkuSoustředění plavců SCM IB se v Srní zúčastnil trenér Tomáš Neterda a studenti sportovního gymnázia Anča Šádková a jako sparing Adéla Teclová. Dvoufázový trénink ve vodě, doplněný o trénink na suchu v podobě jízdy na kole po hřebenech Šumavy, byly tou nejlepší přípravou, jaké je v tomto přípravném období mohla potkat. Spolu s dalšími 15 plavci naplavali okolo 70 km a našlapali přes 200 km (viz přílohy).
Profily cyklotrasTréninky
Kateřina Burianová a Adéla Vavřinová odjeli na desetidenní tréninkový kemp do Nymburku, kde je čekalo úvodní reprezentační soustředění starších juniorů. Ani je nečekalo žádné lenošení a reprezentační trenér Boris Neuvirt jim naložil pořádnou porci zátěže. Jeho hodnocení bylo následující :
Soustředění se zúčastnilo celkem 35 juniorských reprezentantů. Úvodní soustředění nově vy-tvořeného reprezentačního výběru se konalo ve Sportovním centru ČUS v Nymburku. Ubytování bylo v nové rekonstruované budově A, stravování bylo na dobré úrovni a bez problémů. Rozsah tréninků v bazénu byl dostačující – dopoledne 6,00 – 8,30 / 8,30 – 11,00 a odpoledne obvykle 13,30 – 15,45 / 15,45 – 18,00.
Plavci byli během soustředění informováni o hlavních plánech juniorské reprezentace na se-zónu 2015 – 16. Závěrečné hodnocení VT jsme provedli s celou skupinou juniorského výběru. Velmi kladně jsem hodnotil zodpovědný přístup juniorských reprezentantů k celému náročnému programu soustředění, samozřejmě s připomínkou, že přístup některých se musí změnit ,v opačném případě nebudou zváni na další reprezentační akce. Rovněž jsem velmi ocenil přístup realizačního týmu k úvodnímu soustředění. Podle mne byla opět dobrým přínosem pro všechny juniory suchá příprava v tělocvičně s Liborem Kohutem a Lukášem Luhovým. Plavci neměli k průběhu VT připomínky.
Tréninky – voda:
Plavci pracovali ve čtyřech skupinách (podle plavecké specializace) a s rozdělením na chlapce a dívky. Tréninky všech skupin byly zaměřeny na rozvoj všeobecné i speciální vytrvalosti, rozvoj všech plaveckých způsobů a na všeobecnou kondiční přípravu. Obě naše děvčata naplavala okolo 100 km – Adéla trénovala u Libora Kohuta, Káťa u Borise Neuvirta. Součástí programu byly měřené testy 3000 VZ, 8 x 200 hlavní způsob se startem ve 4:30.
Tréninky – sucho:
Suchá příprava probíhala převážně v tělocvičnách nebo na hřišti s umělým povrchem. Organizaci a přípravu tréninků v tělocvičně se zaměřením na cvičení s vlastní váhou (kruhový trénink) zajišťovali Libor Kohut a Lukáš Luhový a tato cvičení měla velmi vysokou kvalitu. Cvičení absolvovali všichni junioři v průběhu týdne 5x po 60 minutách. Cvičení byla zaměřena na obratnost, posílení hlubokého stabilizačního systému a posílení břišního svalstva. Kromě těchto cvičení jsme zařadili do programu cvičení na rozvoj obratnosti a míčové hry.
Regenerace
byla zajištěna každý den 18,30 – 20,00 – hydromasážní bazén + masáže (Josef Zavadil, Ladislav Kopečný), příležitostně byla k dispozici sauna.

Testy_VT_RDJ_09_2015

Starší juniory v nymburkém středisku vystřídali mladší junioři a ani tam nechybí naši plavci. Premiérově si reprezentační plavky vyplavali Vojko Štěrba a Honzík Čejka a před nimi je nová výzva. Pod vedením reprezentačního trenéra Romana Havrlanta je čeká týdenní dřina. Jinak to ale nejde…
Příští týden nás o víkendu čekají hned tři závody. Pod vedením trenéra Luďka Buriana startují plavci v Litoměřicích na Podzimní ceně. Pod vedením trenérky Lenky Zemanové pak odjede devítka plavců na Velkou cenu Trutnova a nejmladší plavci zamíří do Kolína i s trenérem Petrem Dastlíkem. V sobotu se v Praze na FTVS koná přednáška s německým trenérem Dirkem Langem kam pro změnu zamíří Tomáš Neterda, Martin Kratochvíl a Jana Klusáčková.