Nabitý prosinec našich nadějí

Prvním, kdo odstartuje do nabitého programu v měsíci prosinci, je Adéla Vavřinová. Po lehké viróze, která ji nedovolila dokončit krajský přebor v České Třebové, je zpátky v bazénu. Od pátku do neděle se v Praze na 50-ti m bazéně v Podolí uskuteční multiutkání juniorů středoevropských států (CECJM). Reprezentační trenér juniorů Boris Neuvirt nominoval na základě výsledků z posledních závodů 11 plavců a 10 plavkyň. Mezi nimi nechybí ani Adéla. Závody začínají v pátek odpoledne (16.00) a Adélu čeká 400 m polohový závod, v sobotu dopoledne (10.00) pak poplave 100 m motýlek a pak ve štafetě na 4×200 VZ, v sobotu odpoledne má volno a v neděli dopoledne (10.00) ji čeká 200 m polohový závod a štafeta na 4×100 VZ.
Zimní pohár 10-11-ti letých v Plzni (6.-12.12.)
Ve stejném víkendu se na šířku 50-ti metrového bazénu v Plzni uskuteční republikové přebory 10-ti a 11-ti letého žactva. O medaile a co nejlepší umístění tam budou usilovat i svěřenci trenérů Lenky Zemanové a Petra Dastlíka. Nominovali se: Matyáš Bača, Aleš Balcar, Ondřej Hodík, Jakub Jedlička, Matěj Kříž, Pavel Osinin, Jan Teplý, Tereza Čejková a Karolína Teplá.
Nsledující víkend se konají Zimní mistrovství ČR žactva: 12-ti letí startují v Trutnově a o nominaci tam bude usilovat Adéla Blümelová (trenér Martin Kratochvíl). Svěřenci trenérů Tomáše Neterdy a Lenky Štěrbové st. zamíří na Moravu – 13-ti letí do Prostějova (Kateřina Avramová, Jan Čejka a Vojislav Štěrba) a 14-ti letí do Kopřivnice (Lukáš Balcar, Kateřina Burianová, Hana Fousková, Adéla Vavřinová) .
Těsně před vánočními prázdninami nás čekají ještě dvě akce. Jedna skupina, převážně mladších plavců, odjede na závody do polské Svidnice. Tu druhou pak čeká vrchol domácí zimní plavecké sezóny, kterým je Mistrovství ČR, kde společně plave kategorie dorostu a dospělých, s tím, že se do konečného rozlosování mohou dostat i plavci žákovské kategorie. Mistrovství se uskuteční na šířku 50-ti m bazénu v Plzni. Nominace by neměla uniknout Pavle Avramové, Katce Burianové, Pavlíně Kubátové, Lence Štěrbové, Míše Štěrbové a Adéle Vavřinové. Na hraně přijetí bude balancovat Dan Čaban a Pepa Jurica, na 50 m se přihlásí i Roman Machytka. Kdo nakonec do západočeské metropole zamíří bude známo okolo 10.prosince.