LM ČR dorostu Zlín – sobota

Zlín 25.6.2011 Sobotní program začal dlouhou polohovkou, ale na svůj start si musela Klára Svobodová (na snímku) počkat až na odpolední finálový blok. A tak se na start 200 VZ nejprve postavila Lenka Štěrbová a časem 2:14,59 postoupila 5.místem do finále starších dorostenek. Napodobila ji i Šárka Stachová, která pro změnu postoupila do finále mladších dorostenek. Dorostenci pak startovali všichni v jedné rozplavbě, kde nejlépe dopadl Václav Werner a skončil celkově na 15.místě. Opět se zlepšil Adam Skutil a porazil svého oddílového kolegu Jakuba Truhláře. V disciplíně 100 m prsa se neúspěšně pokusila zopakovat svoji finálovou účast z poloviční trati Veronika Ročková a obsadila 10.místo, ale svůj kvalifikační čas však vylepšila o 1,6 s. Se zdravotními problémy se potýkající Nikola Brožová doplavala ve stejné disciplíně na 21.místě. V pohodě plavající Martin Cöger ve stejné disciplíně postoupil ze druhého místa. Znakaři – Tadeáš Havránek a Adam Skutil – na 200 m příliš nepřesvědčili a tak alespoň poloviční radost přinesla Klára Svobodová, která v závodě na 100 M
vylepšila svůj nejlepší čas o 1,3 s, ale zbylo na ni první nepostupové místo…
Ani Václav Werner neplave ve Zlíně v plné zdravotní pohodě a tak se
pohybuje těsně za svými kvalifikačními časy. I na 100 M zaostal za „osobákem“ o 0,57 s a skončil 14. Poslední individuální start si odbyla na 400 VZ Šárka Stachová a v dobrém čase 4:49,98 skončila celkově 10.

Odpolední finále načala celkově desátým místem Klára Svobodová v závodě na 400 PZ. Na řadu pak přišlo 200 VZ, kde obě naše plavkyně potvrdily dopolední umístění. Nejprve Šárka si vylepšila osobní rekord a pak Lenka skvělým finišem vybojovala páté místo. Svoji druhou bronzovou medaili vybojoval Martin Cöger v závodě na 100 P v nejlepším letošním čase 1:08,97. Až na odpolední nejrychlejší rozplavbu na 400 VZ si musela počkat Lenka Štěrbová, kde časem 4:38,33 vybojovala páté místo. V závěrečném závodě na 4×200 VZ skončili shodně obě štafety na šestém místě.