LM ČR dorostu – neděle

Zlín 26.6.2011 Poslední den mistrovství načaly prsařky na 200 m. Veronika Ročková si vylepšila svoje letošní maximum na 3:03,57, ale bylo z toho první nepostupové místo. Naopak Martin Cöger (na snímku) postoupil jistě z první místa, ale nevyslyšel rady své trenérky Jany Klusáčkové, aby hned v dopoledních rozplavbách se pokusil splnit limit do juniorské reprezentace, ke kterému mu chybí 0,04 s. Veroniku napodobila Lenka Štěrbová, která v závodě na 100 Z rovněž skončila na 9. místě. Ve stejné disciplíně pokračovali v nepřesvědčivých výkonech oba znakaři a skončili až v závěru startovního pole. Konečně prolomila brány finále Klára Svobodová v závodě na 200 M a byť zaostala za svým nejlepším letošním
časem téměř o tři vteřiny finále vybojovala. Ani další zlepšení Šárky Stachové v „královské“ disciplíně 100 VZ postup mezi nejlepších osm nestačil. Nepostoupil ve stejné disciplíně ani Václav Werner. V polohotovém závodě na 200 m vylepšila znovu Veronika Ročková svoje maximum a skončila celkově na 12. místě. O dvě místa lépe pak skončil Jakub Truhlář rovněž v osobním rekordu.

Odpoledne pro nás nezačalo zrovna nejlépe. Vyrovnaná čtveřice závodníků ve finále na 200 m prsa spolu bojovala po celý závod. Nakonec na největšího favorita Martina Cögra zbyla bramborová medaile. Statečně bojovala v závodě na 200 m motýlek Klára Svobodová a vyplavala velice solidní šesté místo. Posledním
individuálním závodem byl maratón na 1500 VZ, kde startovala i Lenka Štěrbová. Zhruba do šestistovky držela stříbrnou pozici, ale pak neodolala tlaku příbramské plavkyni a doplavala pro třetí pardubický bronz ve výborném čase. V závěrečné štafetě na 4×100 VZ skvěle rozjela první úsek Šárka Stachová ve svém nejlepším
čase a předávala na 5.místě, což ve finiši, byť unavená po patnáctistovce, stvrdila Lenka Štěrbová.