Listopadová závodní smršť

          Rozhodující měsíc pro domácí vrcholy plavecké sezóny, která vyvrcholí v měsíci prosinci Zimními přebory České republiky všech věkových kategorií (mimo masters – viz níže).  Každý víkend teď čeká naše trenéry pracovní víkendy, protože našlapaný termínový kalendář je neúprosný a po celé republice se konají závody.    
          V pátek 4.listopadu se sejdou v Krnově dálkoví plavci, kteří Superfinálem zakončí letošní sezónu. V pátek startují ty pomalejší rozplavby – z našich plavců bude na startu Jan a Josef Knotkovi,  Josef Jurica, Dan Čaban a Aleš Rucký, v sobotu pak jediná rychlá „superrychlá“ rozplavba téměř se všemi českými hvězdami na startu včetně naší Lenky Štěrbové, která má už vítězství v ČP jisté. Nejlepší doplní tradičně tři ruští vytrvalci a  jeden reprezentant Německa.
pozvanka-na-cenu-krnovska-a-vyhlaseni-ceskeho-poharu
krnov2016_startovka
        Od soboty do neděle (4.-5.) se v Jihlavě konají mezinárodní závody AXIS Cup, které se plave zároveň jako 7. kolo Českého poháru. Nejen pro naše plavce další z kvalifikačních závodů před domácím šampionátem, který se společně pro kategorii dorostu a dospělých koná 15.-18. prosince v Plzni. Do Jihlavy odjede celkem 9 plavců – Pavla Avramová, Lukáš Balcar, Káťa Burianová, Jan Čejka, Štěpán Felgr, Anča Šádková, Míša Štěrbová, Áďa Teclová a Áďa Vavřinová.
        Následující týden (12.-13.) čeká vrchol i plavce masters, kteří mají svůj šampionát v České Lípě. Na startu se objeví i Jana Klusáčková, která stále nehodlá (což je jen a jen dobře) pověsit plavky na hřebíček. Budeme ji ještě potřebovat :-). Na startu se objeví i další naši plavci, kteří startovali na domácím šampionátu v Pardubicích v květnu – Jan Kupka, Petr Matěna, Luděk Klusáček, Jaromír Bulant, Jiří Beneš a Romana Vlasáková. Kromě 20 individuálních startů postavíme i dvě štafety na 4×50 VZ a 4×50 PZ.
        Ve stejný víkend čeká plavce žákovských ročníků 2002 – 2004 kvalifikační závod na Zimní mistrovství ČR žactva (3.-4.12.) v rámci Krajského přeboru v České Třebové. Protože je krajský přebor „otevřený“ startují  i plavci starších ročníků a tak je pro žáky ideální možnost zaplavat si co nejlepší časy a kvalifikovat se na svůj domácí vrchol. Nominace na tyto závody se ještě ladí a tak konečná nominace bude zveřejněna dodatečně.
         Sobota a neděle (19.-20.) bude ve znamení 48. ročníku Velké ceny Brna, mezinárodních plaveckých závodů, které je zároveň 8. kolem Českého poháru. Z našich plavců budou na startu jen dva, resp. dvě – Eňa Štěrbová a Áďa Vavřinová. 
        Jen sobota (19.) bude naopak patřit plavcům ročníku 2005 – 2006, kteří mají naplánován Krajský přebor v Náchodě. I pro ně jsou závody posledním možným kvalifikačním startem na Zimní pohár 10-ti a 11-ti letého žactva, které se letos koná pro oblast Čechy společně v Plzni.
       Poslední víkend (26.-27.) pak bude patřit předposlednímu kolu Českého poháru, kdy se ve Zlíně koná 53. ročník Vánoční ceny, sobotní odpoledne pak bude patřit ještě plavcům masters, kteří se naposledy v letošním roce sejdou na 41. ročníku Vinohradské veteraniády na 25-ti m bazéně Sokolu Královské Vinohrady.