Jarní pohár

V sobotu a v neděli se v padesátimetrovém bazénu uskutečnily mezinárodní plavecké závody za účasti 30 oddílů z Čech a Polska. V celkovém hodnocení oddílů se vítězem 23. ročníku Jarního poháru stali domácí plavci se ziskem 50 264 bodů, před plavci z Delfínu Náchod (46 295) a plavci Jihlavského plaveckého klubu (44 450). My jsme obsadili 5. místo se ziskem 36 933 bodů. Neztratili jsme se ani v celkovém hodnocení jednotlivců o nejhodnotnější výkon, kde na 4. místě skončil v kategorii mužů Martin Cöger (50 P – 650 bodů) a v kategorii žen Aneta Pučanová na 8.místě (100 K – 588).

Útok na stupně vítězů jsme začali hned v úvodní disciplíně, kde na 3. místě skončila Aneta Pučanová (50VZ 29,66). O první místo se v disciplíně 50 P dělil Martin Cöger (31,76). Těsně pod stupni vítězů pak na 100 Z staršího žactva skončili Kateřina Burianová. Ve stejném závodě mladších žáků skončil třetí Jan Čejka. Až na nejvyšší stupínek se pak postavila Aneta Pučanová, která vyhrála 100 VZ (1:04,48). Jedna setina chyběla Adamovi Skutilovi v závodě na 50 Z (0:31,02) ke třetímu místu.

V nedělním programu Jan Čejka potvrdil roli favorita a v závodě na 100 VZ mladších žáků dohmátl v čase 1:05,72 a porazil oba své polské soupeře. Na 100 m znak mužů chybělo Tadeáši Havránkovi 0,24 ke třetímu místu. Na dvojnásobné trati mladších žáků doplaval aktivní Jan Čejka tentokrát na druhém místě (2:47,69). Vítězství na sto metrů prsa ženy se stalo kořistí Veroniky Ročkové (1:23,22) a její oddílový kolega Martin Cöger podlehl ve stejné disciplíně jen těsně a skončil druhý (1:09,84). Tečkou za vystoupením našich plavců udělal ve stejné disciplíně Matěj Kábele, když skončil čtvrtý – 1:04,27.