Domácí šampionáty startují

Už o tomto víkendu začínají domácí plavecké šampionáty. Na startu budou plavci kategorie mladšího a staršího žactva. Mladší žactvo startuje ve Zlíně na 25-ti metrovém bazéně, starší v Brně, kde budou plavat na dlouhém, 50-ti metrovém bazéně. Na obou závodech nebudou chybět ani naši plavci.
Ve Zlíně se představí trojice Aleš Balcar, Jakub Jedlička a Jan Teplý. V loňském roce startovali ještě na Poháru ČR 11-ti letých, kde se nejvíce dařilo Honzíkovi Teplému, který byl 2x druhý a 4x třetí. To se však ještě hodnotily zvlášť závody pro českou a zvlášť pro moravskou oblast. Bude proto zajímavé jak si povede letos, kdy již plavou všichni dohromady. Pro Aleše Balcara a Jakuba Jedličku bude každé umístění do desátého místa velkým úspěchem. Ale o překvapení v této věkové kategorii jistě nebude nouze.
Kategorii staršího žactva ročníku 2001-2002 bude reprezentovat osvědčená trojice Kateřina Avramová, Jan Čejka a Vojislav Štěrba. Loni v Pardubicích získala tato trojice celkem osm medailí, v zimě pak ještě o dvě medaile víc. Dosavadní výsledky ukázaly, že výkonnost všech tří šla nahoru – Vojko Štěrba má již splněný limit do juniorského reprezentačního družstva, Kačce Avramové chybí něco málo do limitu na 100 VZ a i Honzík Čejka se nebude chtít dát zahanbit a i on bude o limit bojovat. Výborná konkurence v této věkové kategorii dává tušit, že o medaile se bude bojovat s velkým úsilím.
Popřejeme oběma skupinám hodně štěstí.

Nejen v domácích bazénech bude živo, ale rozčeří se i voda ve Skašovickém rybníku u Tovačova, kde pokračuje Český pohár v dálkovém plavání. Na startu se objeví i Renata Nováková, která po vítězném závodu na 15 km v sobotu na Mělicích se usadila na čele Českého poháru žen. Na trati 15 km se představí nejen Renata, ale i Aleš Rucký, který pokračuje v přípravě na přeplavbu Kanálu La Manche, 10 km poplave Petr Matěna a Jan Knotek, 5 km Pepa Knotek a 3 km pak Petr Bareš a Zbyněk Melichar.

Poslední pardubická výprava zamíří za hranice do rakouské metropole, kde se od čtvrtka konají mezinárodní plavecké závody, které se uskuteční na 50-ti metrovém bazéně ve Stadhalle. Trojici Lukáš Balcar, Adéla Teclová a Adéla Vavřinová, doplní v sobotu ještě Aneta Pučanová. Všichni budou usilovat o poslední možnost zlepšení si nejlepších letošních časů, aby se kvalifikovali na domácí mistrovství. To dorostenecké se uskuteční 3. – 5. července v Pardubicích, mistrovství bez rozdílu věku s mezinárodní účastí pak v Praze od 17. do 19. července.