Desetiletí dobyli Moravu

„A to si představte, co se teprve bude dít, až jim zprovozníbazén!“ sdělil hlasatel publiku při pohledu na dvojici plavců v tmavomodrých čepičkách s logem SC PAP kontrolujících s úctyhodným náskokem před zbytkem startovního pole první dvě pozice. Honza Čejka a Vojko Štěrba se na zimním Poháru desetiletých v České Třebové představili v takové formě, že měření sil nejlepších závodníků ročníku 2001 chvílemi s trochou nadsázky připomínalo oddílový přebor, a protože také drobounká Kačka Avramová se držela víc než zdatně a ani bojovník Pepa Knotek se nenechal zahanbit, čtveřice závodníků SC PAP veze do Pardubic se ziskem 7 zlatých, 2 stříbrných a 2 bronzových medailí (další kvalitní umístění nepočítaje) jeden z historicky nejlepších výsledků v této věkové kategorii.

Pardubičtí závodníci ročníku 2001 po letním pražském startu tentokrát zamířili k zimnímu Poháru desetiletých ČR na Moravu, tedy přesněji řečeno do východní výspy Pardubického kraje České Třebové. Tam se sjeli stejně staří závodníci z moravských a s ohledem na výhodné spojení i většiny východočeských klubů, vždyť Pohár desetiletých pro oblast Čechy
se konal v 200 km vzdálené Plzni. Honza Čejka s Vojkou Štěrbou na rozdíl od svých vrstevníků nemuseli moc přemýšlet, zda se větší konkurence sejde v poháru pro moravskou nebo českou oblast. Největšími soupeři jsou totiž zpravidla jeden druhému. Jen pro zajímavost pořadí na 100 m znak první Čejka, druhý Štěrba, na 100 metrů volný způsob první Štěrba, druhý Čejka…Trenérka Lenka Zemanová tak bude mít do příště příjemnou starost vymyslet takovou kombinaci disciplín, aby se tihle dva potkali na startovním bloku co nejméně.

Z výsledků:

Honza Čejka – tři zlaté medaile na 50 znak, 100 znak a 100 PZ, stříbro na 100 VZ, bronz na 200 PZ, čtvrté místo na 50 VZ. Šest osobních rekordů ze šesti startů, časem 1:16,3 na 100 znak o tři sekundy (!) zlepšil vlastní krajský rekord desetiletých.

Vojko Štěrba – čtyři zlaté medaile na 100, 200 a 400 VZ a 200 PZ, stříbro na 100 znak, časem 5:23,8 na 400 VZ zaplaval absolutně nejvyšší bodový výkon a získal krásný pohár věnovaný městem Česká Třebová.

Kačka Avramová – měla trochu smůlu – třikrát pátá (50 VZ, 200 VZ, 200 PZ), dvakrát čtvrtá (100 VZ, 50 Z) …naštěstí to „cinklo“ alespoň na 100 Z, kde vyplavala bronz.