Dálkaři nejen doma, ale i v Srbsku

Stříbrné jezero u Opavy bylo náhradou za neuskutečněné závody na Hlučínské štěrkovně. V hlavním závodě na 5 km mužů se z našich borců nejvíce dařilo Petru Matěnovi, který byl 12. ze 45 startujících, Aleš Rucký skončil 24. Bronzovou medaili z Mistrovství ČR žactva si vybojoval v závodě na 5 km žáků ročníku 2002 Petr Bareš v čase 1:17:10,8.
Týden na to startovali plavci v Havířově. Na nejdelší 10ti kilometrové trati obsadil Daniel Čaban 9. místo, Petr Matěna skončil 11. a Pepa Knotek doplaval na 25. místě. Na poloviční trati doplaval druhý Lukáš Balcar a jeho bratr Aleš na trati 3 km starších žáků třetí a Petr Bareš sedmý. V soutěži mužů na stejné trati skončil Jaromír Bulant čtvrtý a Jan Knotek pátý.
Zatím posledním příspěvkem do dalšího dílu Českého poháru byl závod v rámci Olympijského Rio parku Lipno – O pohár starosty Černé v Pošumaví. V dvoudenních závodech se nejprve na trati 3 km představil Petr Bareš, když doplaval na 9. místě v kategorii starších žáků. V kategorii mužů doplaval Zbyněk Melichar patnáctý (čtvrtý v kategorii masters). Na trati 5 km se na start postavil Dan Čaban a doplaval na 11. místě (8. v kategorii dosrostu), Petr Matěna byl 20. a Aleš Rucký 23. (oba pak v kategorii masters na 1. resp. 2. místě). Na 5 km starších žáků byl v nedělním závodě na 5 km Petr Bareš pátý. V nejdelším závodě na 10 km skončil Dan Čaban pátý, Petr Matěna čtrnáctý, Pepa Knotek devatenáctý a jeho bratr Jan dvacátý druhý. Po delší době se na start postavila Pavlína Nováková a doplavala čtvrtá.
Na 47. ročník do srbského Jaraku vyrazila i výprava českých plavců, mezi nimž nechyběla ani Lenka Štěrbová. Na startu bylo 18 plavců – 13 mužů a 5 žen. Za vítězným Duje Milanem (Chorvatsko) doplaval druhý Matěj Kozubek (-1:26) a třetí Vít Ingeduld (-1:38). V kategorii žen zvítězila Jelena Ječanski (Srbsko), s odstupem 26 sekund doplavala druhá Eňa a třetí Veronika Milerská (-2:18).
V sobotu (14.8.) pokračuje Český pohár závodem ve Veselí nad Lužnicí, členové SCM v dálkovém plavání pak absolvují soustředění před Mistrovstvím ČR v Račicích (20.-21.8.). Průběžné pořadí sledujte na www.plavani.info