Cink, cink, cink a ještě 11x

V sobotu a v neděli se v pardubickém 50-ti metrovém bazénu konalo Letní mistrovství ČR staršího žactva (roč. 2000 a 2001) za účasti 300 plavců z 82 oddílu. Mezi nimi nechyběli ani naši plavci, kteří patří do líhně trenérky Lenky Zemanové. Nejúspěšnějším zlatokopem byl Vojislav Štěrba – vybojoval pět medailí (3x zlato a 2x stříbro), stejný počet získala i Adéla Vavřinová (1x zlato, 2x stříbro a 2x bronz), po jednom stříbru a bronzu si na krk pověsila Kateřina Avramová a jedno stříbro i Jan Čejka. Bronz získala i štafeta dívek na 4×50 VZ.
Úvodní disciplína 200 VZ přinesla našim červenobílým barvám dvě čtvrtá místa zásluhou Vojislav Štěrby a Adély Vavřinové. Pak si konečně pro svoji první medaili v závodě na 200 M doplavala Adéla. Téměř stejný kousek, jako plavkyním KVS (všechny tři na stupních na 100 P), se povedl i dvojici Vojko Štěrba a Jan Čejka, která si rozdělila zlato a stříbro v závodě na 400 VZ. O poslední sobotní dopolední medaili se postaralo kvarteto žaček SCPAP v závodě na 4×50 VZ ve složení Vavřinová-Avramová-Burianová-Fousková, která vybojovala bronz.
Odpolední pořad začal sprintem na 50 VZ. Ze sedmé dráhy v nejrychlejší rozplavbě útočila i Kateřina Avramová (SCPAP) a dohmátla na stříbrné pozici. Lukáš Balcar vyhrál druhou rozplavbu, ale v celkovém hodnocení na něj zbylo 8.místo. Dalším závodem byl závod na 200 PZ, kde po sto metrech byla Adéla Vavřinová třetí, ale skvělým prsařským úsekem smazala náskok soupeřek a drtivým finišem si doplavala pro zlatou medaili. Ve stejné disciplíně žáků si pro stříbro doplaval Vojislav Štěrba, Jan Čejka skončil na 13.místě. Dvě vteřiny za medailí zůstala Káťa Burianová v závodě na 100 m znak a bylo z toho 5.místo. O čtyři místa hůř pak skončil ve stejné disciplíně Jan Čejka. Energií nabitá Káťa Avramová si výborně rozvrhla síly a takticky si doplavala v závodě na 400 VZ pro druhou odpolední medaili – tentokrát bronzovou. O ročník níže v cíli spokojená s časem nebyla Hanka Fousková, přesto zaslouží pochvalu za finiš, kdy si doplavala pro páté místo. Posledním závodem byla maratónská trať 1500 m volný způsob. Tam systémem start – cíl doplaval pro titul a své druhé zlato Vojislav Štěrba, o ročník níže skončil Lukáš Balcar desátý.
Nedělní pořad začaly žačky disciplínou 200 m znak. Hanka Fousková vyhrála s velkým náskokem první rozplavbu a v cíli litovala opatrného začátku. Přesto z toho bylo osmé místo. Opatrně začal i Vojislav Štěrba, ale postupně zvyšoval tempo a nakonec byl v cíli druhý, Jan Čejka pak skončil na devátém místě, stejné místo obsadila i Káťa Avramová na 100 m motýlek. Velká pardubická naděje Adéla Vavřinová vybojovala bronz ve své oblíbené disciplíně na 100 M. Na devátém místě na 200 m prsa doplavala Hanka Fousková. Na řadě byla „královská“ 100 VZ. „Bramborovou“ medaili získala Káťa Avramová, když k medaili ji chyběly jen dvě desetinky. O kategorii níže si pro stříbro doplavala Adéla Vavřinová, když o pět setin sekundy porazila jihlavskou plavkyni. Jednu vteřinu pod jednu minutu a páté místo pro Lukáše Balcara. Znovu v prsařském úseku v závodě na 400 PZ útočila úspěšně na stříbrnou pozici Adéla Vavřinová a doplavala si pro pátou individuální medaili. Sedmnáctou medaili pro červenobílé domácí barvy a své třetí zlato si doplaval v dlouhé polohovce Vojislav Štěrba.
V celkové pořadí družstev bodovalo 64 týmů. Zvítězili plavci TJ Znojma (244 bodů) před domácími plavci z SCPA Pardubice (206) a Jihlavským plaveckým klubem (166). Kategorii chlapců vyhrál Lokomotiva Beroun (153) a kategorii žaček Jihlavský plavecký klub (127). Plavci SCPAP – chlapci šestí (87) a dívky druhé (119). Jednou větou – výborné vystoupení našich plavců!