Cestujeme po republice

Česká Lípa, Domažlice, Jindřichův Hradec, Mělice – aneb za krásami naší země. Naši plavci však nejedou poznávat krásná místa, ale jedou bojovat do bazénů (3x) a do písníku (1x).
Česká LípaČESKÁ LÍPA
Tradičně v tento čas si plavci – masters dávají dostaveníčko na 25-ti metrovém bazéně, aby změřili síly v rámci mistrovství ČR této věkové kategorie. Náš klub budou reprezentovat Jan Kupka, Láďa Hámorský, Pavla Farská, Matěj Zmítko, Zbyněk Melichar a Jiří Beneš.
DomažliceDOMAŽLICE
Pod vedením trenérky Lenky Zemanové odjíždí pětice 11-ti letých plavců na Letní pohár ČR do bývalého královského města – do Domažlic. Jan Teplý, Pavel Osinin, Vojtěch Pozdník, Aleš Balcar a Jakub Jedlička si vybojovali právo startovat na těchto vrcholných závodech své věkové kategorie a změřit tak síly s nejlepšími plavci Čech.
Jindřichův HradecJINDŘICHŮV HRADEC
Jejich o rok mladší kamarádi zamíří do okresního města Jihočeského kraje, které leží na řece Nežárce – do Jindřichova Hradce. Na startu bude Matyáš Bača, Karolína Teplá, Tereza Čejková a Ondřej Hodík.

MěliceMĚLICE
Na první závod Českého poháru v dálkovém plavání, které se plave v přírodě, jako XXIII. ročník O pohár Lídy Jelínkové je přihlášeno 80 plavců z 24 oddílů Česka, Slovenska a Polska. Na startu nebudou chybět dosavadní lídři v hodnocení ČP – Jan Pošmourný a Silvie Rybářová (oba Kometa Brno) v kategorii dospělých a Hana Fousková (SCPAP) v kategorii žaček. Sobotní závod na 5 km je zároveň i kvalifikací na Mistrovství Evropy juniorů, které se koná v chorvatském Zagrebu (18.-19.7.). Protože se jedná o plavce ročníku 1996-1997 je ve hře i domácí Pavlína Kubátová. Na přání reprezentačního trenéra Rosti Vítka se bude startovat intervalovou metodou s odstupem jedné minuty. Z našich plavců se můžou o překvapení postarat i mladší junioři Pavla Avramová, Míša Štěrbová, Dan Čaban nebo Pepa Jurica. V neděli se plave O pohár starostky města Přelouče, tentokrát na nezvyklé trati 20 km, kam je přihlášeno 11 mužů a šest žen, červenobílé domácí barvy budou zastupovat Jan Knotek, Aleš Rucký, Lenka Štěrbová a Renata Nováková. Posledním závodem, který je na pořadu v neděli, jsou 3 km všech věkových kategorií.