Brambora pro Davida

Od pátku do neděle proběhlo v pražském podolském venkovním bazénu Mistrovství ČR v plavání. Poslední možnost ke splnění limitů na Mistrovství Evropy a tak na startu byla kompletní seniorská špička.
V pátek začala nejdříve Adéla Vavřinová, která na 50 VZ dosáhla času 29,11 a skončila na 23.místě. David Jehlička pak na 50 P zaplaval čas 30,06 a s jistotou postoupil do semifinále a na konci dopoledního programu pak i do finále časem 29,74. V doplňkové disciplíně si Pavla Avramová odskočila na 200 Z a dosáhla času 2:44,95, což stačilo na 27.místo. O dvě příčky lépe skončila pak 400 VZ (4:57,80) a byl na ni znát „prázdninový“ výpadek z tréninku. Ve třetí desítce skončila i Pavlína Kubátová na 100 M (1:12,57) a poté i na 200 PZ (2:39,90). Naopak velmi dobře zaplavala Adéla Vavřinová a časem 2:31,72 postoupila do odpoledního „B“ finále. Odpolední finále na 50 P už Davidovi tak nevyšlo a časem 30,11 skončil na 8.místě. Adéla zabojovala, vylepšila čas na 2:28,38 a jako žačka skončila v „béčku“ na třetím, celkově na 11.místě. V závěrečné štafetě na 4×200 VZ čtveřice Vavřinová-Pučanová-Avramová-Kubátová doplavala na 7.místě.
Sobotní pořad začaly kraulérky na 200 m, Adéla zaplavala čas 2:15,92 (20.), Pavlína Kubátová 2:19,84 (29.). Jistota postupu do finále – to je prsařská stovka v podání Davida Jehličky. Čas 1:06,45 stačil na 7.místo. Vytrvalecká trať 1500 VZ nám svědčí. Pavla Avramová se protrápila k času 18:51,23, Pavlína Kubátová, která měla za sebou týdenní přípravu před startem na MEJ, zaplavala čas 18:39,85 (13.). V odpoledním finále David ještě vylepšil čas o devět desetin a skončil celkově na výborném 5.místě. V nejrychlejší finálové rozplavbě na 1500 VZ startovala i Lenka Štěrbová a zaplavala čas 17:42,17 (nejlepší letos) a skončila celkové pátá. Štafeta na 4×100 VZ zaplavala čas 4:15,39 a skončila devátá ve složení Kubátová-Vavřinová-Pučanová-Štěrbová.
Poslední den začala sprintem na 50 M Adéla Vavřinová a časem 30,07 postoupila do semifinále, kde už ale čas nezopakovala a skončila celkově 16. Na 400 PZ postoupila do „A“ finále Lenka Štěrbová (5:23,39), ale vzhledem ke startu na 800 VZ se odhlásila. Do „B“ finále se kvalifikovala Pavlína Kubátová (5:26,61). Ve své parádní disciplíně 100 VZ zaplavala opět výborně Adéla Vavřinová, ale čas 1:01,62 na „áčko“ nestačil. Chybělo 0,04… Co se nepovedlo Adéle, povedlo se Davidovi na 200 P – 2:26,65 a čtvrté místo. Mezi dopoledním a odpoledním pořadem se uskutečnil Český pohár v dálkovém plavání (viz článek výše) O pohár Vltavy, kam si odskočila i Pavlína Kubátová a suverénně vyhrála 5 km. A pak zase skočila do bazénu a na 400 PZ se protrápila do cíle (s úsměvem na tváři). Jako favoritka „B“ finále na 100 VZ zvládla svoji roli Adéla výborně a vyhrála ve skvělém čase 1:01,14 a skončila celkově devátá! A pak se na start postavil vyhecovaný David a i když udělal maximum pro co nejlepší výsledek, zlepšil svůj dopolední čas o více než čtyři vteřiny na 2:22,46, k medaili chybělo 0,61 s. Přesto skvělé 4.místo. První desítku pak uzavřela čtveřice Štěrbová-Vavřinová-Kubátová-Pučanová v závodě na 4×100 PZ.
A prázdniny mohli začít… Teda jen pro někoho!