Akce nejbližších dní

Sezóna dálkového plavání v sobotu nezačne!

V pořadí 39. sezóna dálkového plavání, která se datuje od roku 1975, začala sice již bazénovými zimními přebory v Praze, měla odstartovat minulý víkend na Máchově jezeře. Pořadatelé však museli kvůli vrtochům počasí závody zrušit a přesunout je na září. Druhé kolo Českého poháru je na pořadu tuto sobotu na Skašovském rybíku u Tovačova. Poslední měřená teplota zatím udávala 17,9°C. Ale ani tady se nepoplave. Teplota vody klesla na 15°C a pořadatelé museli závody zrušit. A hned příští víkend se v sobotu a v neděli plave v Mělicích. V rámci 22.ročníku „O pohár Lídy Jelínkové“ se v sobotu uskuteční i Mistrovství ČR dorostu, dospělých a masters na 5 km intervalovou metodou. Ani teplota vody v mělickém písniku nevykazuje zatím příliš vysokou hodnotu, ale do startu zbývá více než týn, tak doufejme, že počasí změní svůj dosavadní ráz k lepšímu.

Český pohár pokračuje v Praze

Čtvrtým kolem pokračuje Český pohár v plavání od pátku do neděle v pražském podolském bazénu. Protože se vždy plave ve venkovním bazénu a předpověď počasí není nejlepší, pořadatel usilovně jedná o přesunu „pod střechu“. A podařilo se – plave se uvnitř!! Závodů se zúčastní i 13 našich plavců, pro které to bude poslední možnost vylepšit si své nejlepší letošní osobní časy a kvalifikovat se na domácí letní šampionáty. Přímý přenos ze závodů můžete sledovat na www.statistikaplavani.cz

Krajský přebor žactva v Chrudimi

Po víkendovém přeboru žactva 12-ti letých a starších v Trutnově, změří své síly kategorie 10 – 11 let v Chrudimi. I tady je to pro plavce jediná možnost jak se kvalifikovat na Pohár ČR desetiletého žactva či na Pohár ČR jedenáctiletého žactva. Z našeho klubu o co nejlepší výsledky budou bojovat Aleš Balcar, Jakub Kosa, Pavel Osinin, Jan Teplý, Adéla Blümelová a Kateřina Kolmanová.