Adéla Vavřinová pokořila minutu

V sobotu a v neděli hostil 25-ti metrový bazén v České Třebové plavce ze 17 oddílů Východních Čech na podzimním kole Oblastního přeboru 12-ti letých a starších. Pro plavce kategorii žactva to byla zároveň jediná možnost, jak se kvalifikovat na Zimní mistrovství ČR.
Adéla Vavřinová Jedním z vrcholů závodů byl nedělní „královský“ závod žen na 100 VZ, kde se o titul utkaly tři plavkyně – Michaela Mikysková (PKVM), Adéla Teclová (KVSPa) a naše Adéla Vavřinová. Od startu vedla Adéla Teclová, ale na 50-ti metrech otáčely všechny společně. Pak převzala vedení svěřenkyně trenérky Lenky Zemanové Adéla Vavřinová a stupňovitým tempem se dostala do vedení a to udržela až do cíle. Čas se zastavil na 59,9 a pokořila tak tuto bájnou metu jedné minuty!
V kategorii dorostu se nesešla tak velká konkurence, ale pro naše barvy vyplavali tituly Klára Svobodová (3x), Tomáš Polák a Aneta Pučanová (po 1).
1. Michaela Štěrbová 3. Pavla Avramová V žákovské kategorii ročníku 1999 si pro sedm titulů doplavala Michaela Štěrbová, dvakrát skončila druhá vždy za Michaelou Mikyskovou (PKVM), po jednom titulu vybojovala Pavla Avramová a Zuzana Novotná.
V kategorii ročníku 2000 kralovala Adéla Vavřinová, která zvítězila celkem osmkrát, když ji dokázala v závodě na 200 M porazit Klára Šimáková (DeJič). Pro vítězství si doplavaly pak Kateřina Buriánová a Hana Fousková.
Jan Čejka a Vojislav Štěrba (zleva) Ani v nejmladší kategorii roč. 2001 jsme nevyšli naprázdno – sedm titulů pro Vojislava Štěrbu a čtyři tituly pro Jana Čejku.
Neměli bychom zapomenout ani na ostatní naše plavce. Celá řada z nich si vytvořila během závodů nejlepší letošní časy – bratři Knotkové, Tereza Ziersová, Viktorka Fedáková, Anča Šádková, Káťa Avramová – ale až souhrn všech časů ze všech oblastí Čech určí, kdo si vybojuje účast na žákovských republikových šampionátech.