1.kolo Mistrovství ČR družstev

V sobotu se ve vysokomýtském bazénu uskutečnilo Oblastní kolo Východních Čech, které bylo součástí 1.kola M-ČR družstev za účasti 7 družstev mužů a 9 družstev žen. Žádné velké překvapení se nekonalo a v soutěži mužů zvítězili plavci Delfínu Náchod a v ženách družstvo Lokomotivy Trutnov a obě družstva obhájila prvenství z loňského roku. Stejně jako loni shodně na druhém místě skončila pardubická „A“ družstva.
Naše děvčata se musela obejít bez nemocné Veroniky Ročkové a Šárky Stachové a tak na celkovém zisku 13 843 bodů to bylo znát. Nejvíce bodů tak posbírala Lenka Štěrbová (2 851 b.) před svoji sestrou Míšou (2 536 b.) a Pavlou Avramovou (2 233 b.). Trenérka Lenka Korchňáková k tomu poznamenala : „Myslím, že holky podaly kvalitní výkony vzhledem k období, které lze pojmenovat jako přípravné pro další zbytek sezóny. Uvidíme, zda to bude stačit na semifinálové kolo, každopádně patří dík všem holkám, které se krajského kola družstev zúčastnily a podpořily tak naše družstvo svými výkony“.
Ani muži nebyli kompletní. Chyběl rovněž nemocný Martin Cöger a Dam Skutil, navíc byl ještě v pátek večer ples… Muži nasbírali 12 765 bodů a zda to bude stačit na postup do semifinále budeme vědět na konci února. Nejpilnějším sběratelem bodů byl David Jehlička (2 403 bodů), před Janem Volárem (2 333 b.) a Pavlem Jankovičem (2 100 b.). Svoji premiéru v pardubických „scpap“ barvách si odbyl Daniel Čaban, který potěšil především výkonem na 1500VZ. Pochvalu za předvedné výkony pak zaslouží především Pavel Jankovič a ocenit nutno i Vaška Wernera, který měl za sebou náročný maturitní ples…
Na startu se objevila i „B“ družstva mužů i žen. Sestavu žen dal dohromady trenér Luděk Burian a na výkony svých svěřenkyň poznamenal : „Družstvo SCPAP „B“ tvořily především dívky, které sbírají zkušenosti. Béčko šlo do soutěže bez ambicí na postup. Závodnice si vyzkoušely svoji formu na začátku roku, aby trenéři měli přehled, jak na tom v současné době jsou. Sestavu družstva doplnily tři dívky akvabely, které se předvedly v tom nejlepším světle a několikrát předčily plavkyně specialistky“. Nejvíce bodů posbírala Barbora Štiková (1 769 b.) před Kateřinou Avramovou (1 366 b.) a Kateřinou Buriánovou (1 274 b.)
Cílem chlapeckého „B“ bylo obsadit disciplíny plavci, kteří se nekvalifikovali do „A“týmu, aby si i oni mohli vyzkoušet, jak chutná atmosféra týmového ducha. Nejmladší žáci si tak mohli vyzkoušet disciplíny, které běžně neplavou (Štěrba 1500 K, Starý 200 M, Balcar 200 P)“, řekl na adresu svého družstva trenér Martin Kratochvíl. Nejvíce bodů vybojoval bojovník Ota Novotný (1 806), před Josefem Juricou (1 457) a Lukášem Balcarem (1 371).

Bodové zisky

Výsledky Vysoké Mýto KP družstev