skupina Martina Kratochvíla

Skupina patří do společné sekce pod označením VÝBĚR.  Je složena převážně z plavců, kteří se účastní mistrovských soutěží. Trenérem skupiny je Martin Kratochvíl.

Termínová listina jaro 2020

Archiv rubriky: Výběr + SG
Rozpis tréninků: Výběr B


OLYMPUS DIGITAL CAMERAMgr. Martin KRATOCHVÍL *1990
trenér plavání II. třídy

sportovní a profesní kariéra:
2006–2010 Sportovní gymnázium Pardubice
2010–2015 Univerzita Hradec Králové (aprobace: český jazyk a literatura, základy společenských věd, psychologie)
2015–2018 učitel na střední škole
od roku 2014 člen komise pro sport RmP
od roku 2015 člen správní rady PAP

  • od roku 2008 působí jako rozhodčí ledního hokeje v soutěžích ČSLH
  • 2014–2020 trenér SCM II Východní Čechy
  • 2016–2017 člen realizačního týmu reprezentace mladších juniorů ČR
  • 2017–2020 člen realizačního týmu reprezentace starších juniorů ČR
  • od března 2018 – vedoucí Sportovního střediska klubu

Složení skupiny:

Apltauerová Kateřina (2003)

  • odchovankyně SKP Nymburk
  • studentka SG Pardubice
  • medailistka MČR dorostu
  • hlavní disciplíny: 50, 100, 200 znak

Balcar Aleš (2003)

  • odchovanec SC PAP
  • student SPŠE Pardubice
  • hlavní disciplíny: 50, 100, 200 motýlek

Blahová Helena (2004)

  • odchovankyně Lokomotivy Trutnov
  • studentka SG Pardubice
  • medailistka MČR dorostu
  • držitelka krajských rekordů žactva
  • účastnice reprezentačních akcí MU mladších juniorů
  • hlavní disciplíny: 50, 100, 200 prsa

Burianová Kateřina (2000)

  • odchovankyně SC PAP
  • absolventka SG Pardubice
  • emeritní juniorská reprezentantka ČR
  • medailistka MČR dorostu
  • hlavní disciplíny: 50, 100 motýlek, 50 kraul

Čejka Jan (2001)

  • odchovanec SC PAP
  • student Gymnázia Pardubice
  • juniorský mistr světa na 50 znak (Budapešť 2019)
  • juniorský mistr Evropy na 200 znak (Kazaň 2019)
  • medailista EYOF na 100 znak (Györ 2017)
  • člen seniorské reprezentace ČR
  • člen Centra sportu Ministerstva vnitra OLYMP (profesionální plavec)
  • aktuální držitel českých seniorských rekordů na 50 a 200 znak
  • aktuální držitel českých juniorských rekordů na 50, 100, 200 znak
  • účastník ME25 (Glasgow 2019)
  • účastník MSJ (Budapešť 2019)
  • dvojnásobný účastník MEJ (Kazaň 2019, Helsinki 2018)
  • několikanásobný mistr ČR v kategorii dorostu
  • hlavní disciplíny: 50, 100, 200 znak

Gracík Daniel (2004)

  • odchovanec Sportstylu Hradec Králové
  • student Sportovního gymnázia Pardubice
  • člen juniorské reprezentace ČR
  • medailista MČR dorostu
  • hlavní disciplíny: 50, 100 znak, 50 motýlek

Havlena Maxim (2004)

  • odchovanec Sportstylu Hradec Králové
  • student Sportovního gymnázia Pardubice
  • finalista MČR dorostu
  • hlavní disciplíny: 200, 400 polohový závod, 200 motýlek

Chalupník Jiří (2004)

  • odchovanec Sportstylu Hradec Králové
  • student Biskupského gymnázia Hradec Králové
  • finalista MČR dorostu
  • hlavní disciplíny: 50, 100, 200 prsa, 400 volný způsob

Jandíková Natálie (2005)

  • odchovankyně Sportsteamu Litomyšl
  • studentka SG Pardubice
  • medailistka MČR žactva
  • hlavní disciplíny: 50, 100, 200 prsa

Janeček Pavel, Mgr. (1994)

  • odchovanec Delfínu Náchod
  • absolvent Univerzity Komenského v Bratislavě, Fakulta telesnej výchovy a športu
    (obor trenérství a učitelství tělesné výchovy, specializace plavání)
  • účastník LOH 2016, Rio de Janeiro (400 polohový závod)
  • člen seniorské reprezentace ČR
  • člen Vysokoškolského sportovního centra VICTORIA (profesionální plavec)
  • aktuální držitel českých seniorských rekordů na 200 a 400 polohový závod
  • účastník Světové univerziády 2019 (Itálie, Neapol)
  • účastník Mistrovství Evropy v krátkém bazénu 2019 (Skotsko, Glasgow)
  • účastník Mistrovství světa 2017 (Maďarsko, Budapešť)
  • účastník Mistrovství světa v krátkém bazénu 2016 (Kanada, Windsor)
  • semifinalista Mistrovství Evropy 2016 (Velká Británie, Londýn)
  • finalista Světové univerziády 2015 (Jižní Korea, Gwangju)
  • účastník Mistrovství světa 2015 (Rusko, Kazaň)
  • finalista Mistrovství světa v krátkém bazénu 2014 (Katar, Doha)
  • semifinalista Mistrovství Evropy 2014 (Německo, Berlín)
  • semifinalista Mistrovství Evropy v krátkém bazénu 2013 (Dánsko, Herning)
  • účastník Mistrovství světa 2013 (Španělsko, Barcelona)
  • účastník Mistrovství Evropy v krátkém bazénu 2012 (Francie, Chartres)
  • semifinalista Mistrovství Evropy juniorů 2012 (Belgie, Antwerpy)
  • semifinalista Mistrovství světa juniorů 2011 (Peru, Lima)
  • finalista Mistrovství Evropy juniorů 2011 (Srbsko, Bělehrad)
  • několikanásobný mistr ČR v kategoriích dorosteneckých i seniorských
  • hlavní disciplíny: 200, 400 polohový závod, 200 motýlek

Klásek Adam (2000)

  • odchovanec PK Hradec Králové
  • student Gymnázia Boženy Němcové
  • finalista MČR dorostu
  • hlavní disciplíny: 200, 400 volný způsob, 200 motýlek

Klásek Jan (2002)

  • odchovanec PK Hradec Králové
  • student Prvního soukromého gymnázia v Hradci Králové
  • medailista MČR dorostu
  • hlavní disciplíny: 100, 200, 400 volný způsob

Laňková Kateřina (2003)

  • odchovankyně PK Příbram
  • studentka Gymnázia Pardubice
  • členka juniorské reprezentace ČR
  • členka Centra sportu Ministerstva vnitra OLYMP
  • aktuální držitelka českého juniorského rekordu na 200 prsa
  • účastnice MSJ 2019 v Budapešti (19. místo na 200 prsa)
  • účastnice MEJ 2019 v Kazani (15. místo na 200 prsa)
  • účastnice EYOF 2017 v Györu (6. místo na 200 prsa)
  • několikanásobná mistryně ČR v kategorii dorostenek
  • hlavní disciplíny: 100, 200 prsa, 100 motýlek, 200 polohový závod

Rejman Matouš (1999)

  • odchovanec KVS Pardubice
  • absolvent SG Pardubice
  • finalista MČR dorostu
  • finalista MČR dospělých
  • hlavní disciplíny: 50, 100, 200 motýlek, 200 polohový závod

Šimánová Klára (2000)

  • odchovankyně Lokomotivy Trutnov
  • studentka Obchodní akademie Pardubice
  • účastnice MSJ 2017 v Indianapolis
  • účastnice MEJ 2017 v Netanya
  • aktuální držitelka českého juniorského rekordu na 200 motýlek
  • emeritní juniorská reprezentantka ČR
  • několikanásobná mistryně ČR v kategorii dorostenek
  • finalistka MČR dospělých
  • hlavní disciplíny: 50, 100, 200 znak

Teplý Jan (2003)

  • odchovanec SC PAP
  • student SPŠE Pardubice
  • medailista MČR dorostu
  • hlavní disciplíny: 50, 100, 200 prsa, 200 a 400 polohový závod