Naši reprezentanti ČR

JAN ČEJKA


trenér Martin Kratochvíl (2015 – dosud)

člen reprezentačního družstva seniorů


číst více - JAN ČEJKA

člen střediska MV, kategorie dospělí

držitel českých rekordů
50 Z (50 m) 25,08 20. 8. 2019 Budapešť kategorie juniorů a dospělých
50 Z (25 m) 23,96 18. 10. 2019 Plzeň kategorie juniorů
100 Z (50 m) 54,47 3. 7. 2019 Kazaň kategorie juniorů
200 Z (50 m) 1:57,51 3. 7. 2019 Kazaň kategorie juniorů a dospělých

Nejlepší výsledky sezóny 2019 / 2020
Zimní mistrovství ČR PLZEŇ (25)

zlato
50 Z 24,68 (dorost)
100 Z 52,66 (dorost)
200 Z 1:58,42 (dorost)
100 PZ 57,44 (dorost)
200 PZ 1:59,40 (dorost)
4×50 PZ mix 1:50,30 český juniorský rekord (dorost)
stříbro
50 Z 24,41 (open)
100 Z 52,78 (open)
bronz
200 Z 1:58,03 (open)
4×50 PZ 1:44,82 (dorost)

Letní mistrovství ČR dorostu a dospělých se z důvodů pandemie coronaviru neuskutečnilo.

Nejlepší výsledky sezóny 2018 / 2019
Zimní mistrovství ČR PLZEŇ (25)

zlato
50 Z 25,56 (dorost) 24,88 (open)
100 Z 53,46 (dorost) 53,13 (open)
200 Z 1:56,86 (dorost) 1:55,47 (open)
4×50 PZ mix (dorost)
stříbro
400 VZ 3:49,54 (dorost)
4×50 VZ mix (dorost)
bronz
4×50 PZ (open)

LM ČR staršího dorostu ČESKÉ BUDĚJOVICE (50)
zlato
200 PZ 2:05,05 (dorost)
stříbro
400 VZ 4:02,75 (dorost)
100 M 55,59 (dorost)
200 VZ 1:52,90 (dorost)
4×200 VZ (open) a 4×100 VZ mix (open)
bronz – 200 VZ 1:52,82 (open)
4×100 VZ (open)

Mistrovství Evropy juniorů KAZAŇ (50)
zlato
200 Z 1:57,51 český dorostenecký a seniorský rekord
bronz
100 Z 54,57 český dorostenecký rekord

Mistrovství světa juniorů BUDAPEŠŤ
zlato
50 Z 25,08 český dorostenecký a seniorský rekord

LYDIE ŠTĚPÁNKOVÁ

trenér Tomáš Neterda (od září 2018)

členka reprezentačního družstva U21 (SCM IA)

články: Štěpánková bydlí v Hradci, plave za Pardubice a začala zářit v reprezentaci


číst více - LYDIE ŠTĚPÁNKOVÁ

studentka III. ročníku Sportovního gymnázia v Pardubicích, kategorie starší dorost
členka družstva žen, které vybojovalo stříbrné medaile na Mistrovství ČR družstev
v Českém poháru v plavání v kategorii žen obsadila 4. místo (v kategorii juniorek 1. místo)

držitelka českých rekordů
50 P (25 m) 31,41 20.10. 2018 Brno kategorie juniorky
50 P (50 m) 31,40  26. 7. 2020 Budapešť kategorie juniorky
100 P (25 m) 1:07,40 17. 10. 2020 Skopje kategorie juniorky
100 P (50 m) 1:08,56 22. 6. 2019 České Budějovice kategorie juniorky

Nejlepší výsledky sezóny 2019 / 2020
Zimní mistrovství ČR PLZEŇ (25)

zlato
50 P 32,09 (mladší dorostenky) 31,97 (open)
ze zdravotních důvodů dále nestartovala 

Letní mistrovství ČR dorostu a dospělých se z důvodů pandemie coronaviru neuskutečnilo.

Nejlepší výsledky sezóny 2018 / 2019

Zimní mistrovství ČR PLZEŇ (25)
zlato
50 P 32,08 (mladší dorostenky)
100 P 1:8,23 (mladší)
4×50 PZ mix (dorost)
stříbro
200 P 2:32,26 (mladší)
100 P 1:08,98 (open)
4×50 PZ (dorostenky)
bronz
200 P 2:33,08 (open)

Letní mistrovství ČR ČESKÉ BUDĚJOVICE (50)
zlato
50 P 32,82 (mladší) 32,16 (open)
100 P 1:08,56 (mladší) 1:09,68 (open)
4×100 PZ (dorostenky)
stříbro
4×100 PZ (open)

Mistrovství Evropy juniorů KAZAŇ (50)
6. místo
50 P 31,63 český dorostenecký rekord
100 P 1:08,87

Mistrovství světa juniorů BUDAPEŠŤ (50)
10. místo
50 P 31,88
14. místo
100 P 1:09,68
17. místo
200 P 2:30,12

LENKA ŠTĚRBOVÁ


trenér Jan Srb

členka reprezentačního družstva žen v dálkovém plavání

trénuje po většinu roku s plavci Bohemians Praha, za které hostuje v dálkovém plavání


číst více - LENKA ŠTĚRBOVÁ

studentka IV. ročníku 2. lékařské fakulty Praha, kategorie ženy

vítězka Českého poháru v dálkovém plavání pro rok 2020
členka družstva žen, které vybojovalo stříbrné medaile na Mistrovství ČR družstev

Nejlepší výsledky sezóny 2019 / 2020
Mistrovství ČR v dálkovém plavání
zlato
5 km 1:02:29,8 (Račice)
10 km 2:09:18,4 (Sečská přehrada)
stříbro
4×1,25 km 1:00:06,0 (Račice)
20 km 4:20:18,7 (Račice)

Nejlepší výsledky sezóny 2018 / 2019
ZM ČR dospělých PLZEŇ (25)

6.místo
800 VZ 8:57,06
1500 VZ 17:01,14

ZM ČR dospělých v dálkovém plavání PRAHA (50)
zlato
5 km 59,44,5

Mistrovství ČR v dálkovém plavání
zlato
20 km 4:39:27,7 (Račice)
10 km 2:06,24,0 (Plzeň)
bronz
5 km 59:06,5 (Račice)

LM ČR dospělých ČESKÉ BUDĚJOVICE (50)
bronz
4×200 VZ
4.místo
1500 VZ 17:21,10
5.místo
800 VZ 9:16,19

Mistrovství SVĚTA v dálkovém plavání GWANGJU
36.místo
5 km 1:01:39,1
40.místo
10 km 2:01:15,5
15.místo
25 km 5:46:19,3

KATEŘINA LAŇKOVÁ

trenér Martin Kratochvíl (do října 2020)
               Tomáš Neterda (od listopadu 2020)

členka reprezentačního družstva U21 (SCM IA)


číst více - KATEŘINA LAŇKOVÁ

studentka III. ročníku gymnázia v Pardubicích, kategorie starší dorostenka
členka družstva žen, které vybojovalo stříbrné medaile na Mistrovství ČR družstev
v Českém poháru v plavání v kategorii žen obsadila 12. místo (v kategorii juniorek 5. místo)

držitelka českého rekordu
200 P (25 m) 2:26,38 12. 12. 2019 Plzeň kategorie juniorky

Nejlepší výsledky sezóny 2019 / 2020
Zimní mistrovství ČR PLZEŇ (25m)
zlato
100 P 1:10,04 (mladší dorostenky)
200 P 2:28,46 (mladší) český juniorský rekord 
4×50 PZ mix (dorost) 1:50,30 český juniorský rekord 
4×50 PZ 1:54,81 (open)
stříbro
50 P  32,75 (mladší)
100 P 1:10,03 (open)
200 P 2:26,38 (open) český juniorský rekord
50 M 28,82 (mladší)
100 M 1:03,49 (mladší)
4×50 VZ 1:45,38 (open)
bronz
100 PZ 1:05,34 (mladší)
200 PZ 2:20,37 (mladší)
4×50 PZ 1:59,16 (dorost)

Letní mistrovství ČR dorostu a dospělých se z důvodů pandemie coronaviru neuskutečnilo.

Nejlepší výsledky sezóny 2018 / 2019
Zimní mistrovství ČR PLZEŇ (25m)
zlato
200 P 2:30,27 (mladší dorostenky)
stříbro
200 P 2:28,62 (open)
50 P 32,96 (mladší)
100 P 1:10,77 (mladší)
4×50 PZ (open)
bronz
100 P 1:10,39 (open)
4×50 VZ (open)

Letní mistrovství ČR ČESKÉ BUDĚJOVICE (50m)
zlato
4×100 PZ (dorostenky)
stříbro
50 P 33,77 (mladší dorostenky)
100 P 1:12,11 (mladší)
bronz
200 PZ 2:25,90 (mladší)

Mistrovství Evropy juniorů KAZAŇ (50)
25.místo
50 P 33,62
21.místo
100 P
15.místo
200 P 2:32,36 (v rozplavbě 2:31,72)

Mistrovství světa juniorů BUDAPEŠŤ
29.místo
50 P 33,33
27.místo
100 P 1:11,76
19.místo
200 P 2:31,00

DANIEL GRACÍK

trenér: Martin Kratochvíl (od září 2019)

člen reprezentačního družstva ČR juniorů


číst více - DANIEL GRACÍK

student I. ročníku Sportovního gymnázia v Pardubicích, kategorie mladší dorost

Nejlepší výsledky sezóny 2019 / 2020
Zimní mistrovství ČR PLZEŇ (25m)
stříbro
50 M 25,06 (mladší dorost)
100 M 55,88 (mladší)
bronz
50 Z 26,24 (mladší)
100 Z 56,71 (mladší)
4×50 PZ 1:44,82 (dorost)

Letní mistrovství ČR dorostu a dospělých se z důvodů pandemie coronaviru neuskutečnilo.

Nejlepší výsledky v roce 2019
Letní mistrovství mladšího dorostu ČESKÉ BUDĚJOVICE (50)
zlato
50 M 25,72
stříbro
50 VZ 25,21
100 Z 1:00,32
bronz
50 Z 27,76

Janeček Pavel, Mgr.


trenér: Martin Kratochvil ( od května 2020)
člen reprezentačního družstva seniorů 


číst více - Janeček Pavel, Mgr.

odchovanec Delfínu Náchod
rok narození: 1994
absolvent Univerzity Komenského v Bratislavě, Fakulta telesnej výchovy a športu
(obor trenérství a učitelství tělesné výchovy, specializace plavání)
účastník LOH 2016, Rio de Janeiro (400 polohový závod)
člen seniorské reprezentace ČR
člen Vysokoškolského sportovního centra VICTORIA (profesionální plavec)
aktuální držitel českých seniorských rekordů na 200 a 400 polohový závod
účastník Světové univerziády 2019 (Itálie, Neapol)
účastník Mistrovství Evropy v krátkém bazénu 2019 (Skotsko, Glasgow)
účastník Mistrovství světa 2017 (Maďarsko, Budapešť)
účastník Mistrovství světa v krátkém bazénu 2016 (Kanada, Windsor)
semifinalista Mistrovství Evropy 2016 (Velká Británie, Londýn)
finalista Světové univerziády 2015 (Jižní Korea, Gwangju)
účastník Mistrovství světa 2015 (Rusko, Kazaň)
finalista Mistrovství světa v krátkém bazénu 2014 (Katar, Doha)
semifinalista Mistrovství Evropy 2014 (Německo, Berlín)
semifinalista Mistrovství Evropy v krátkém bazénu 2013 (Dánsko, Herning)
účastník Mistrovství světa 2013 (Španělsko, Barcelona)
účastník Mistrovství Evropy v krátkém bazénu 2012 (Francie, Chartres)
semifinalista Mistrovství Evropy juniorů 2012 (Belgie, Antwerpy)
semifinalista Mistrovství světa juniorů 2011 (Peru, Lima)
finalista Mistrovství Evropy juniorů 2011 (Srbsko, Bělehrad)
několikanásobný mistr ČR v kategoriích dorosteneckých i seniorských
hlavní disciplíny: 200, 400 polohový závod, 200 motýlek