Vody čeřily hned tři pardubické oddíly

Hradec Králové – Trojnásobné zastoupení. V padesátimetrovém bazénu sousední metropole se konaly mezinárodní plavecké závody. Tento punc jim dodali závodníci z Polska. Obě země vyslaly do bojů borce z třiceti oddílů.
V celkovém hodnocení klubů se vítězem 23. ročníku Jarního poháru stali domácí plavci se ziskem 50 264 bodů, před náchodským Delfínem (46 295 b.) a Jihlavským plaveckým klubem (44 450 b.). Plavci SCPA Pardubice skončili na páté příčce se ziskem 36 933 bodů. Desáté místo pak obsadili borci KVS Pardubice (17 320 b.) a dvacátou první pozici PK Pardubice (7751 b.). Pardubičtí plavci se neztratili ani v celkovém hodnocení jednotlivců o nejhodnotnější výkon. Na čtvrtém místě v kategorii mužů figurovali Martin Cöger (SCPAP, 50 m prsa – 650 bodů) a v kategorii žen Adéla Teclová (KVSPa, 100 m volný způsob – 626 b.).

Útok na stupně vítězů podnikli pardubičtí plavci hned v úvodní disciplíně, kde na třetím místě skončila Aneta Pučanová (50 m VZ za 29,66 s). O první místo se v disciplíně 50 m P dělil Martin Cöger (31,76). Těsně pod stupni na 100 m znak staršího žactva skončili Kateřina Burianová (SCPAP) a Matouš Rejman (KVSPa). Ve stejném závodě mladších žáků bral třetí příčku Jan Čejka (SCPAP). Až na nejvyšší stupínek se vyšplhala Pučanová, která vyhrála 100 m VZ (1:04,48 min). Jedna setina pak chyběla Adamu Skutilovi (SCPAP) v závodě na 50 m Z (0:31,02) ke třetímu místu.

Na 200 m VZ se poprvé představila Adéla Teclová, která sváděla boj se svoji vysokomýtskou soupeřkou Michaelou Mikyskovou. Ze souboje vyšla těsně poražena, ale bylo z toho alespoň třetí místo za čas 2:17,42 min. Plavkyně KVS Pardubice si ze závodu na 100 m P starších žaček udělaly doslova oddílový přebor. Doplavaly totiž v pořadí: 1. Michaela Navrátilová 1:21,06 min, 2. Markéta Navrátilová 1:21,11 min, 3. Michaela Reinbergová 1:24,10 min. Ve stejné disciplíně žáků si vítězství vyplaval jejich oddílový kolega Ondřej Smetana. Čejka potvrdil roli favorita v závodě na 100 m VZ mladších žáků. Dohmátl v čase 1:05,72 a porazil oba své polské soupeře. Na pátém místě doplaval David Boura z PK Pardubice. Na 100 znak mužů chybělo Tadeáši Havránkovi (SCPAP) 0,24 ke třetímu místu. Na dvojnásobné trati mladších žáků doplaval Čejka na druhém místě (2:47,69 min).

Závod na 100 m P žen se stal kořistí Veroniky Ročkové (SCPAP) za čas 1:23,22 min. Její kolega Cöger ve stejné disciplíně skončil jen těsně druhý (1:09,84 min). Ze souboje na trati 100 m VZ starších žaček Mikysková vs. Teclová vyšla vítězně vysokomýtská plavkyně (1:01,69 min vs. 1:03,14 min). Tečkou za vystoupením pardubických plavců udělal ve stejné disciplíně čtvrtý Matěj Kábele (SCPAP) v čase 1:04,27 min.

(z vydání Pardckých novin – elektronické vydávání novin 20.3.)